Chcete poslat dotaz našim odborníkům?

Napište nám svůj dotaz
a my vás budeme
kontaktovat s odpovědí

Úvod Interierové dveře

Interierové dveře

Vlhko a chlad nechte za klima dveřmi

I zdánlivě zanedbatelné kolísání vlhkosti a teplot může mít neblahý vliv na životnost dveří. Zvláště vyšší rozdíly mezi oddělovanými prostory ústí v pronikání vlhkosti do těla dveří a končí různými deformacemi. Přitom se jim dá velmi snadno zabránit KLIMA úpravou, která je v základní podobě poskytována ke všem dveřím SOLODOOR zdarma.
KLIMA úprava dveří spočívá ve […]

Vydáno: 18.5.2018 Celý článek

Čisté linie řady LINIE

Každý interiér je unikát a vytvořit v něm žádanou atmosféru vyžaduje práci s detailem. Tvoříte-li cosi lehkého, svěžího, jen s letmými doteky designové vizuality, určitě zkuste zakomponovat dveře z modelové řady LINIE.
LINIE – nomen omen – pracují s akcentem horizontálních nebo vertikálních linií. Ty tvoří dřevěné proužky v barvě ořech či eben a vyniknou především […]

Vydáno: 3.5.2018 Celý článek

Sněhobílé dveře POLAR

Zvláštní je, jak málo lidí si pod pojmem bílé dveře vybaví dveře skutečně bílé. Do představy se nám vnucují různé odstíny slonoviny v podání panelákových dveří, běloba zašlá provozem, oprýskanost, nekvalitní nátěr a prosvítající podklad. Ničím z toho netrpí sněhobílé dveře Polar s vícevrstvým lakem a elegantními liniemi drážek a prosklení.
Dveře POLAR jsou z vysoce […]

Vydáno: 6.4.2018 Celý článek

Posuvné dveře: od kumbálku až ke konferenční místnosti

Princip fungování posuvných dveří si umí představit každý. Co by ovšem už většinu lidí zarazilo, jsou možnosti jejich uplatnění. Díky variabilitě provedení je oceníte jak při stěhování  velkého nábytku stejně jako k zavření komůrky, jejímž vchodem se sotva protáhnete. Jaké jsou typy posuvných dveří dle uspořádání dveřních křídel a stavebního pouzdra?

Jednokřídlé dveře
Jednokřídlé dveře jsou nejrozšířenějším […]

Vydáno: 29.3.2018 Celý článek

Jak mýt kliku?

Klice často říkají šperk dveří. A stejně jako ostatní šperky i ona zachází patinou špíny, oxidace a potu. Přesto jí můžete navrátit lesk. Stačí jen vědět, jak správně čistit kliku.
Obecná rada pro všechny druhy povrchů zní nepoužívat hrubou sílu. Postupy zahrnující ocelové kartáče, drátěnky či agresivní chemikálie povrchy ničí, mění jejich vlastnosti. Co se může […]

Vydáno: 22.3.2018 Celý článek

GABRETA: klasika s lehkým prosklením

Dřevo a jeho imitace působí v interiéru příjemně: činí ho vřelým a útulným – proto tento materiál zůstává stálicí v popularitě materiálů při výběru dveří. Ovšem i ono lze obzvláštnit lehkým dotekem skleněné linie, jak je vidět na řadě dveří GABRETA.
GABRETA představuje přechod mezi klasickou podobou dveří, dveřmi s klasickým tvarem prosklení a modernou. Dřevěný dekor […]

Vydáno: 16.3.2018 Celý článek

Obložení ocelové zárubně – renovace bez nepořádku

Paneláková velkovýstavba se většinou spoléhala na rychlá, levná a snad i relativně odolná řešení. Proto jsou její byty téměř bez výjimky vybaveny kovovými zárubněmi. Jejich vzhledu, už od začátku nepříliš líbivému, na kráse nepřidávají odsloužené roky, ani opakované nátěry. Přesto je lze zkrášlit, a to i bez větších stavebních úprav – obložkami kovových zárubní.
Výměna celé […]

Vydáno: 1.3.2018 Celý článek

Cristal – čistý požitek z prostoru

Cristal – čistý požitek z prostoru
Vzpomínáte si na dětské okouzlení při pohledu na svět přes plochy ledu? Rozmazané tvary a přítomnost tušeně známého? Mnohým z nás ona fascinace zůstala a opětovně ji mohou vyvolat skleněné dveře. Ať už máme rádi poloprůhledné objekty, opticky velké spojité prostory či třeba rádi víme o tom, že se někdo […]

Vydáno: 15.2.2018 Celý článek

I po zdi se dají dveře posouvat!

I po zdi se dají dveře posouvat!
Posuvné dveře lákají spoustu lidí. Ale jen málokomu se chce řešit větší stavební úpravy, zvlášť v už hotovém interiéru. Přitom není problém vybrat si z více variant systémů posuvných dveří, jejichž instalaci zvládne každý kutil. Možností je spousta!
Dveře využívající posuv po zdi mají mnoho výhod. Nejenže se s nimi […]

Vydáno: 8.2.2018 Celý článek

Minimalismus bezfalcových dveří

Co jste na dveřích viděli už tisíckrát? Kliku, panty, překrytí zárubně… A co takhle si s tím trochu pohrát – změnit to? A přitom stále mít klasicky otočné dveře. Ideálním objektem designových hrátek jsou bezfalcové dveře.
U bezfalcových dveří se coby prvního prvku zbavíte falcu. Falc – onen zub či přelom přes zárubeň, který ji při […]

Vydáno: 25.1.2018 Celý článek

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře cobra Stavební kování