Úvod Interierové dveře Zárubně Obložky kovových zárubní

Obložky kovových zárubní

Kategorie: Interierové dveře

Máte doma staré kovové zárubně, které už nechcete stále natírat a renovovat. Chcete mít krásnou novou dřevěnou zárubeň, ale nechce se vám do bouracích prací, které jsou spojené s velkým nepořádkem a prachem? I tak existuje jednoduché řešení od výrobců dveří a zárubní – jde o obklad ocelové zárubně, lidově řečeno obložky kovových zárubní.

Dveře PRESI, SOLODOOR

Dveře PRESI, SOLODOOR

OOZ neboli Obklad Ocelové Zárubně je speciální typ obložkové dřevěné zárubně, která se do průchozího otvoru usazuje kolem původní kovové zárubně, a díky tomu můžete mít rychle a bez jakéhokoli velkého stavebního ruchu nové zárubně a i nové interiérové dveře. A pokud vám finance nestačí hned na oboje – dveře i zárubně – můžete svůj nákup rozdělit a v první etapě udělat nové OOZ a dveře dokoupit po čase, protože do nové OOZ zárubně pasují i staré dveře. I když je samozřejmě jasné, že novým zárubním sluší více dveře nové.

Kde můžeme obložky kovových zárubní použít?

Systém OOZ je variabilní pro různé rozměry průchozích otvorů a tloušťky stěn (minimální tloušťka zdi je 80 mm), takže se hodí pro většinu domů a bytů. „Do tohoto Obkladu ocelové zárubně je možné namontovat jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé dveře o výšce 197 cm v šířce od 60 do 110 cm pro jednokřídlé dveře a od 125 do 160 cm pro dvoukřídlé dveře,“ upřesňuje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, českého výrobce dveří a zárubní.

Obklad ocelové zárubně je možné použít pro zdi cihlové i sádrokartonové. Pro panelovou příčku je pak určen systém OOZS – Obklad Ocelové Zárubně Speciál, který řeší anomálie panelákových zárubní.

Obklad ocelové zárubně

Obklad ocelové zárubně

Jaké dveře můžete použít do obkladu ocelových zárubní?

V této otázce jste zcela bez omezení. Na výběr máte jak dveře plné i prosklené dřevěné, tak i skleněné. Z pohledu povrchových materiálů také nejste nijak omezeni. Vybírat můžete úplně mezi všemi – dýhou, folií, lamináty nebo laky. Nejideálnější volbou jsou právě umělé lamináty, především cenově dostupnější CPL laminát, který je mechanicky odolný a jen tak jej nepoškodíte.

„Obklad ocelové zárubně vám umožní nejen rychlou a jednoduchou rekonstrukci vašich dveří a zárubní, ale díky ní můžete i změnit směr otevírání dveří z pravých na levé a obráceně. Výjimku netvoří ani způsob otevírání, původní otočné můžete zaměnit za posuvné po stěně. Využijte maximum výhod, které vám obklad ocelové zárubně umožňuje.“

Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, českého výrobce dveří a zárubní

Je třeba počítat s tím, že průchod dveřmi se zúží přibližně o tři centimetry, ale šířku dveří toto neovlivní. Jak jsme už uvedli, můžete do obložky kovové zárubně použít i staré dveře… jde jen o to, aby se dveřní komplet líbil.

Kovová zárubeň vodí zvuk!

Velkou výhodou nové dřevěné obložky je fakt, že nedokáže na rozdíl od kovu převádět hluk z místnosti do místnosti a díky tomu v podstatě napomůže k jeho útlumu. Navíc se zásadně utlumí zvuk narychlo zavřených dveří do kovové zárubně. „Tyto vedlejší efekty výměny zárubní si uvědomí majitelé bytů a domů, až při používání nových obložek. Vesměs se shodují, že jde o příjemný bonus, se kterým nepočítali, ale velice jej vítají,“ dodává zkušenosti spokojených uživatelů OOZ zárubní Martin Dozrál.

Tip na závěr

Než si objednáte OOZ zárubně, nechte si odborně zaměřit stávající kovové zárubně. Ideálně od firmy, která vám obložky kovových zárubní bude montovat. Správné zaměření se provádí celkem v pěti bodech, které po vzájemném propojení ukážou, jak moc je stávající kovová zárubeň deformovaná. Stavitelnost pro tloušťku zdi má OOZ od -4 do +10 mm.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře