Úvod Interierové dveře Jak vybrat správné dveře Jak poznat levé a pravé dveře do bytu?

Jak poznat levé a pravé dveře do bytu?

Kategorie: Interierové dveře

Jednoduchá otázka a i jednoduché řešení! Pravé a levé dveře řešíme pouze v případě interiérových dveří otočných. Pro případ dveří posuvných do pouzdra nebo posuvných po stěně, či dveří kyvných, si už tuto otázku klást nemusíme, protože strannost nerozhoduje. Dveře jsou z obou stran stále stejné.

Dveře STYL, SOLO 3D dub přírodní

Pravo – levost otočných dveří

 „Jednoduchou pomůckou, jak správně zvolit pravé a levé dveře je postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k vám. Rozhodujícím prvkem bude umístění dveřních závěsů. Pokud jsou po vaší pravé ruce, jde o dveře pravé, pokud po vaší levé ruce, jde o dveře levé,“ vysvětluje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní.

 

TIP PRO VÁS: Pro posuvné dveře do stavebního pouzdra

„I když se u dveří posuvných do pouzdra neřeší jejich stranová orientace, doporučujeme zaměřit se na sílu zdi a typ dveří. Pokud je síla zdi silnější než stavební pouzdro, což je přibližně od 12 cm, pak se musíte rozhodnout, na jakou stranu pouzdro posunete. Na té totiž bude pohledově lícovat s vaší zdí. Svoji roli také hraje typ interiérových dveří. Pokud zvolíte klasické dveře dřevěné o tloušťce 4 cm, pak je vše v pořádku. Pokud ovšem zvolíte dveře skleněné, pak si kupte pouzdro v užším provedení,“ doporučuje pan Jiří Fryšták.

Jiří Fryšták, vedoucí divize skla J.A.P. spol. s r.o., českého výrobce stavebních pouzder pro zasouvací dveře

Celoskleněné dveře dvoukřídlé pískované, posuvné do stavebního pouzdra AKTIVE KOMFORT

 

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře