Úvod Interierové dveře Bezpečnostní dveře Nejdůležitější funkce vchodových dveří – jak vybrat ty pravé?

Nejdůležitější funkce vchodových dveří – jak vybrat ty pravé?

Kategorie: Interierové dveře

Vchodové dveře jsou první, co vidíte při příchodu z práce i po příjezdu z dovolené. Po hodinách i po dlouhých dnech vás právě vchodové dveře vítají v pohodlí a klidu vašeho domova. Vchodové dveře jsou nejdůležitějším prvkem v tom, abyste se doma mohli cítit v bezpečí před vnějším světem. Co by vchodovým dveřím nemělo chybět pro dokonalé splnění všech jejich funkcí?

Správný rám a výplň

Bezpečnost je na prvním místě. Proto byste při jejich výběru měli sáhnout po ověřené kvalitě, kterou nabízí například tradiční značka Solodoor.

Vchodové dveře Solodoor mají zesílený smrkový rám, který je velmi odolný proti mechanickému poškození – a to i proti tomu úmyslnému. Dalším bezpečnostním prvkem, který dveřím přidává dostatečnou odolnost je robustní výplň z protipožárních desek. Mechanickou odolnost přidává také jejich zesílený závěs.

Zámky a bezpečnostní kování

Bezpečnostní dveře Solodoor mají samozřejmě také bezpečnostní zámek s roztečí 90 milimetrů a s trny proti vysazení. Pokud si chcete být naprosto jistí, že vašimi dveřmi nepronikne žádný nezvaný host, můžete si je nechat doplnit bezpečnostním kováním.

Pokud se bojíte ohně, jasnou volbou jsou dveře s třetí třídou požární bezpečnosti.

Zvuková izolace

Doma nechceme být pouze v bezpečí, ale také v teple a klidu. Proto je důležitá i správná izolace. Vstupní dveře Solodoor izolují vnější zvuk až do 37 decibelů. Pro co nejlepší izolaci je vhodné pořídit si verzi dveří s obložkovou požární zárubní a pevným prahem.

Tepelná izolace vstupních dveří je pak samozřejmostí.

Nezapomeňme ani na design

Vstupní dveře musí být funkční. Ale mohou vás vítat i pěkným vzhledem. Proto si můžete vybírat z velké nabídky designových řešení, včetně moderního povrchu SOLO Matrix s možností 3D efektu.

Výběr vchodových dveří je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při rekonstrukcích i stavbách. Nepodceňujte bezpečnost a poraďte se s odborníky…

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře