Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Obložkové zárubně jako designový prvek každého interiéru

Obložkové zárubně jako designový prvek každého interiéru

Kategorie: Interierové dveře

Obložková zárubeň dveří je základem pro montáž dveří. Současně jsou ale také důležitým prvkem interiéru. Stejně jako samotné dveře mohou být i zárubně velmi výrazným designovým prvkem každé místnosti. Proto byste měli jejich výběru věnovat stejnou pozornost nejen po stránce jejich funkce, ale také designu.

Dřevěné obložkové zárubně vám umožní sladit interiér do posledního detailu

Ocelové zárubně mají sice delší tradici, ale oproti dřevěným obložkovým zárubním mají velkou řadu nevýhod. Těmi se však zabývat nebudeme. Raději se podíváme na to, proč by dřevěné obložkové zárubně měli být samozřejmou volbou do každého moderního interiéru:

  • Snadná instalace
  • estetický design,
  • snadná údržba,
  • moderní vzhled,
  • možnost sjednotit design zárubní s barvou dveří,
  • prvotřídní materiál,
  • lepší zvuková izolace,
  • možnost změny dispozičního řešení interiéru.

Obložkové zárubně se hodí skutečně do každého interiéru. Ať už máte stavbu z klasického zdiva nebo ze sádrokartonových příček, s obložkovou zárubní v interiéru nesáhnete vedle. Toto řešení však speciálně vynikne v dřevostavbách, kde by mělo být jasnou volbou.

Další výhodou moderních zárubní je i možnost změnit směr otevírání dveří, čímž je možné snadno upravit dispozice interiéru.

Instalace obložkových zárubní

Instalace dřevěných obložkových zárubní je poměrně jednoduchá a můžete ji provést i sami. Jedná se vlastně o takovou stavebnici. Stačí postupovat podle návodu, který naleznete v balíčku se zárubněmi.

Přestože není instalace obložkových zárubní, kdo ví jak velká věda, doporučujeme vám svěřit ji odborníkům. Jejich dlouholeté zkušenosti s instalacemi zárubní nejsou sice nezbytné, ale ušetří vám spoustu času i nervů. Při instalaci stačí jen malá chyba a můžete vše dělat znovu od začátku. Při odborné montáži navíc získáte pětiletou záruku.

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře