Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Bezobložková pouzdra do zdi i sádrokartonu

Bezobložková pouzdra do zdi i sádrokartonu

Kategorie: Interierové dveře

Bezobložková pouzdra vytvářejí nepřerušenou linii mezi dveřmi a zdí. Napomáhají tak lehkému a vzdušnému pocitu v interiéru. Firma ECLISSE nabízí dvě varianty posuvných bezobložkových dveří: ECLISSE SYNTESIS® LINE a ECLISSE SYNTESIS® LUCE.

Varianta ECLISSE SYNTESIS® LINE

Typy bezobložkových pouzder SYNTESIS® LINE se liší podle umístění –  jinak jsou zkonstruovaná pouzdra pro sádrokarton a jinak pro zdivo. Speciálním typem – s verzí pro sádrokarton a verzí pro zdivo – je potom ECLISSE SYNTESIS LUCE, bezobložkové pouzdro s přípravou pro elektro zásuvky.

Výhody pouzder ECLISSE SYNTESIS ® LINE pro zdivo

Osazení dveří do pouzdra je velmi jednoduché, a to díky kombinovanému systému zadního úchytu dveří a vycentrovaného vodícího trnu, který může být upevněn bez nutnosti vrtat do podlahy. Pouzdro tvoří vytlačované hliníkové profily, odnímatelné kolejnice s možností nastavení koncových dorazů a dorazový díl z vytlačovaného hliníku, zaručující stálý tvar při používání. Dále je pouzdro opatřeno přesahující omítkářskou sítí s drobnými oky (50 x 25 mm) z vroubkovaného drátu. Síť zlepšuje soudržnost omítky a pouzdra a zamezuje praskání omítky. Pouzdro zpevňují vyztužené příčné profily z pozinkovaného 0,7 cm silného ocelového plechu a patentovaná rozpěra slouží k vyrovnání pouzdra a vymezení šířky průchodu při montáži.

Záleží pak na vás, zda si vyberete variantu pro jednokřídlé dveře či dveře s dvěma křídly proti sobě.

Výhody pouzder ECLISSE SYNTESIS® LINE pro sádrokarton

Pro umístění pouzdra do sádrokartonu je třeba jiných montážních prvků, než do zdiva. A stejně jako u ECLISSE SYNTESIS LINE zdivo, i zde si můžete vybrat z verze pro dveře s jedním křídlem a verze dveří s dvěma křídly proti sobě.

Zesílená vrchní spojka zaručuje vyšší tuhost a lepší propojení vrchní traverzy, pouzdra a dorazového dílu. Vyztužené rohové spoje násobí pevnost konstrukce a stojina z vytlačovaného hliníku zvyšuje odolnost. Pouzdro je dále opatřeno krycí destičkou předního dorazu pro vylepšení vzhledu do celkového designu a nastavitelný zadní doraz. Odolné pojezdové vozíčky s kuličkovými ložisky pak garantují tichý a plynulý chod posuvných dveří. Šablona pro zámek zjednodušuje montáž a dolní příčná traverza zajišťuje stálý tvar pouzdra při užívání. Celkový estetický dojem i funkčnost pak dolaďuje transparentní těsnění na dorazovém dílu.

Varianta ECLISSE SYNTESIS ® LUCE

Technologii tohoto pouzdra si společnost ECLISSE nechala pro její unikátnost patentovat. Umožňuje vkládání zásuvek, kabelů a dalšího elektro příslušenství. Konstrukci pouzdra tvoří vytlačované hliníkové profily v podobě dorazového dílu, vrchní traverzy a přední stojiny. Ty slouží ke zpevnění celého pouzdra. A jedinečná technologie ECLISSE LUCE umožňuje zabudování až 10 míst pro připojení elektra.

ECLISSE SYNTESIS ® LUCE nabízíme ve verzích pro zdivo i sádrokarton, z obojího si můžete vybrat variantu pro jedno křídlo či dvě křídla naproti sobě. V každém případě dodá jistě vašemu domovu punc modernosti a neotřelosti.

 

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře