Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Posuvné dveře vyřeší nedostatek prostoru v bytě

Posuvné dveře vyřeší nedostatek prostoru v bytě

Kategorie: Interierové dveře

Posuvné dveře jsou moderním řešením nedostatku prostoru, které si získává stále větší oblibu. Při posunu po pojezdové liště umístěné na stěně, nebo zajíždění do takzvaného stavebního pouzdra, nezabírají v prostoru bytu prakticky žádné místo. Proto jsou ideálním řešením malých prostor, navíc bezbariérovým, protože systém posuvných dveří nevyžaduje instalaci vodící kolejnice na podlaze. Další výhodou posuvných dveří je i snadný a tichý způsob otevírání dveří, dlouhá životnost, snadná údržba a designové ozvláštnění interiéru.

Posuvné interiérové dveře si můžete vybrat ze dvou základních variant. První z nich jsou posuvné dveře s uchycením na stěnu.  Druhou variantou jsou dveře, které se zasouvají do stavebního pouzdra skrytého ve zdi.

Foto-1_img572x429 (2)

Oba typy posuvných dveří jsou na výběr jako jednokřídlé, anebo dvoukřídlé. Pro oba tyto typy se vyrábí systémy, které umožňují bezproblémové fungování posunu dveří dle potřeby uživatele.

Foto-2_img572x429 (1)

 Posuvné dveře na stěnu se pohybují podél stěny. Jejich největší výhodou je to, že pro jejich instalaci nejsou nutné zednické práce ani žádné speciální stavební úpravy. Nad stavební otvor stačí ukotvit konzolu, po které se dveře podél zdi posouvají a do podlahy instalovat vodící trn, případně obložit stavební otvor obložkovou zárubní.
Posuvné dveře se zasouváním do stavebního pouzdra se zasouvají do stěny, která vznikne instalací stavebního pouzdra. Výhodou tohoto typu posuvných dveří je především to, že plochu stavebního pouzdra, do které dveře zajíždějí můžete využít třeba na umístění nábytku.

Foto-1_img572x429 (3)

Posuvné dveře se zasouváním do pouzdra si můžete vybrat jako jednokřídlé, dvoukřídlé s otevíráním v jedné linii na dvě strany, dvoukřídlé s paralelním zasouváním obou křídel do jednoho pouzdra, anebo posuvné dveře se dvěma oddělenými otvory, se zasouváním do zákrytu v pouzdře uprostřed.

Dvoukřídlé dveře s otevíráním proti sobě jsou nejvhodnější do prostor, které si vyžadují široký průchod. V případě potřeby se dveře zavřou a vytvoří dvě oddělené místnosti. Když chcete naopak prostory propojit, dveře zajedou do zdi a nepřekáží. Snadné a elegantní řešení.

Foto-2_img572x429 (2)

Spolehlivé systémy pro instalaci všech typů posuvných dveří vyrábí například Eclisse. V nabídce pouzder a systémů pro posuvné dveře této značky najdete nejen klasické typy, ale například i speciální stavební pouzdra pro obloukové dveře (Eclisse CIRKULAR), nebo speciální systém, který umožňuje kombinaci posuvných a otočných dveří v extrémně malých prostorách, kde není dost místa ani na zasunutí posuvných dveří, ani na otevření křídla dveří otočných (Eclisse NOVANTA).  K posuvným dveřím Eclisse je možné pořídit také různé praktické příslušenství, jako třeba tichý doraz, samozavírání, synchronizaci a další.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře