Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Kouřotěsné dveře – zachraňují životy v případě požáru

Kouřotěsné dveře – zachraňují životy v případě požáru

Kategorie: Interierové dveře

Základní vlastností protipožárních kouřotěsných dveří je schopnost zabránit průniku kouře, plynů a zplodin v množství, které by mohlo být nebezpečné pro lidské zdraví a život. Kouřotěsné dveře zabrání průniku studeného i teplého kouře, a to až do 200°C.

Kromě místností, kde je jejich instalace vyžadována bezpečnostní normou, se doporučuje kouřotěsné dveře umístit v interiéru všude tam, kde by případný vznik požáru mohl ohrozit bezpečnost obyvatel domu.

Kouřotěsné dveře jsou nezbytnou výbavou každé kotelny, dílny či garáže, pokud se z těchto místností vstupuje přímo do obytných prostor domu.

kouřotěsné dveře

Instalace protipožárních vchodových dveří do bytu v kouřotěsné úpravě se doporučuje také v domech s vícero byty, kde vás ochrání před vniknutím kouře v případě, že požár vznikne v jiné bytové jednotce nebo ve společných prostorách domu.

Strategickým řešením je instalace kouřotěsných dveří tak, aby oddělovaly obytné prostory od únikové cesty. Při požáru a nutné evakuaci tak minimalizujete množství kouře v prostoru, určeném pro evakuaci, takže únik osob před požárem je pak mnohem bezpečnější, než by tomu bylo v zakouřeném prostoru se sníženou viditelností a rizikem otravy jedovatými zplodinami.

Speciální řešení pro kouřotěsné dveře nabízí SOLODOOR – jde o těsněné zárubně SOLO nebo speciální kovové zárubně s těsněním proti průniku kouře. Použití těchto zárubní je podmínkou pro instalaci dveří s kouřotěsnou úpravou.

Dřevěné dveře

Kouřotěsné dveře SOLODOOR mají také na rozdíl od standardních požárně odolných dveří zabudovaný mechanický vysouvací práh, který je zárukou úplného utěsnění dveřního otvoru proti průniku kouře.

Protipožární a kouřotěsné dveře už zachránily mnoho životů tím, že umožnily osobám v hořících objektech dočkat se evakuace v prostoru bez jedovatého kouře, případně zabránily šíření zplodin z epicentra požáru.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře