Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Jak vyřešit široké průchody?

Jak vyřešit široké průchody?

Kategorie: Interierové dveře

V moderních obytných novostavbách přibývá v poslední době jeden zvláštní prvek – širší průchody vedoucí do hlavní místnosti interiéru. Obyčejně se jedná o průchod mezi vstupní halou a obývacím pokojem a mezi obývacím pokojem (či jídelnou) a kuchyní. Jaké máme možnosti, jak s těmito průchody ideálně naložit?

Dvoukřídlé dveře, posuvné dveře, nebo i světlík?

Nejjednodušší možnost je samozřejmě nechat je volné. V prvním případě pak ale snadno získáte pocit, že tak trochu večeříte v předsíni, a ani volný pohled do kuchyně není dvakrát příjemný – jak kuchařce či kuchaři, tak i následně strávníkům. Kuchyně i jídelna vyžadují určitou intimitu a klid. Nebo by tu možnost alespoň měly mít.

Mezi vstupní halu a obývák či jídelnu doporučujeme instalovat dvoukřídlé prosklené dveře, podle možností i s postranními světlíky, které interiér prosvětlí a ušetří vás častého rozsvěcování a zhasínání světla. Kuchyň však doporučujeme oddělit prosklenými dveřmi posuvnými nebo dvoukřídlými dveřmi kyvnými. Proč a jaký je v tom rozdíl?

posuvné dveře do šatny

V jednoduchosti je víc než krása

Klasické otočné dveře nejsou do kuchyně dvakrát praktické. Vyžadují k otevření volnou ruku, ubírají místo, a pokud navíc nejsou prosklené, snadno jimi vyrazíte talíř z ruky někomu, kdo se do nich chystá vstoupit z opačné strany. Oproti tomu dvoukřídlými kyvnými dveřmi hladce projdete i s plnýma rukama, protože otevřít je snadno můžete špičkou nohy nebo ramenem.

Skutečně luxusní řešení jsou však prosklené dveře posuvné. Můžete je snadno nechat pootevřené, jak mnoho jen chcete, a neztratit při vaření úplně kontakt s rodinou. U dvoukřídlých posuvných dveří se synchronním otevíráním můžete špičkou nohy jedno křídlo snadno otevřít, a automaticky se odsune i křídlo druhé. Navíc vyhlížejí opravdu elegantně – mají určitý nádech a tradici luxusu, jako když se ve filmu z první republiky sejde celá továrníkova rodina k nedělnímu obědu. Zároveň však jde o trendy prvek s naprosto moderním designem.

posuvné dveře do stavebního pouzdra

dveře dvoukřídlé NORMA KOMFORT

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře