Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu GABRETA: klasika s lehkým prosklením

GABRETA: klasika s lehkým prosklením

Kategorie: Interierové dveře

Dřevo a jeho imitace působí v interiéru příjemně: činí ho vřelým a útulným – proto tento materiál zůstává stálicí v popularitě materiálů při výběru dveří. Ovšem i ono lze obzvláštnit lehkým dotekem skleněné linie, jak je vidět na řadě dveří GABRETA.

GABRETA představuje přechod mezi klasickou podobou dveří, dveřmi s klasickým tvarem prosklení a modernou. Dřevěný dekor jemně doplňuje průřez atypického tvaru, který dveřím Gabreta dodává elegantní a nadčasový design. Ač je výchozí ladění modelu spíše decentní, široký výběr povrchů imitujících dřevo a skel umožňuje tyto dveře přizpůsobit různým záměrům.

Jednou z prvních záležitostí, které při výběru dveří řešíme, je druh a dekor povrchu. Ten bychom měli volit v závislosti na odolnosti, kterou od něj očekáváme:

  • od velmi jemných, takřka jednobarevných variant (olše, buk, cremeline I, pinie)
  • přes varianty umírněně zpracovávající motiv dřeva (dub, royal, dub alpský, ořech v CPL)
  • až po povrchy velmi výrazné, jako jsou ořech v povrchové fólii, dub canyon či třeba driftwood

Dekor pak doplní výplň průzoru. Lze ji koncipovat jen jako ozdobný prvek – a vsadit kazetovou dřevěnou výplň, častěji se ovšem volí sklo. A u toho si můžete vybrat buď standardní skla v několika dekorech nebo speciální bezpečnostní skla – Connex mléčný nebo Connex čirý

GABRETA zapadne do nerušivého interiéru stejně lehce, jako se stane ústředním prvkem vizuálního monolitu bílé zdi. Její kompoziční možnosti tím ovšem nekončí – dodává se totiž i v bezfalcové či posuvné variantě. Finální podoba GABRETY je jen na vaší fantazii.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře