Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Plynulý pohyb zdravotně postižených umožní dveřní systém Eclisse Hois

Plynulý pohyb zdravotně postižených umožní dveřní systém Eclisse Hois

Kategorie: Interierové dveře

Osoby odkázané na pohyb na vozíčku, senioři používající chodítka, nevidomí a zrakově postižení i lidé, kteří chodí o berlích, mají při pohybu v interiérech společný problém – dveře. Lépe řečeno potíže při otevírání a zavírání dveří, které v kombinaci s pohybovým omezením je mnohdy náročné na čas i úsilí. Řešením tohoto problému je patentovaný systém posuvných dveří Eclisse Hoist, který umožňuje plynulý průchod či průjezd dveřmi.

Otevření klasických dveří znamená pro vozíčkáře nutnost šikmého nájezdu ke dveřím, aby dosáhl na kliku, nutnost couvání a otočení vozíčku při otevírání dveří, další otočení vozíčku a couvání přes práh dveří současně s jejich zavíráním a nutnost dalšího otočení pro pokračování v jízdě. Realita je ještě mnohem složitější, než věta, která tento postup popisuje.

dveře pro vozíčkáře

Systém Eclisse Hoist umožňuje vozíčkáři plynulý průjezd bez nutnosti zabývat se zavíráním dveří. Ty se totiž zavírají automaticky. Toto zjednodušení účinně řeší problém pohybu všech zrakově či pohybově postižených lidí.

Eclisse Hoist je speciální jednokřídlé pouzdro na posuvné dveře se zkrácenou kolejnicí a upravenými vozíčky. Lze do něj nainstalovat traťové zdvihací zařízení poháněné motorkem, které významně usnadní manipulaci s osobou se zdravotním postižením. Po průjezdu či průchodu dveřmi se dveřní křídlo samo zavře.

dveře pro vozíčkáře

Další výhodou posuvných dveří je absence prahu či vodící lišty v prostoru průchodu posuvnými dveřmi. Eclisse Hoist se vyrábí se světlostí průchodu od 900 mm. Vzhledem k tomu, že dveřní křídlo při použití úchytu vyčnívá 100 mm, dveřní průchod je široký 800 mm. Systém Eclisse Hoist je konstruován pro použití dveřního křídla o hmotnosti do 60 kg.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře