Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Cristal – čistý požitek z prostoru

Cristal – čistý požitek z prostoru

Kategorie: Interierové dveře

Cristal – čistý požitek z prostoru

Vzpomínáte si na dětské okouzlení při pohledu na svět přes plochy ledu? Rozmazané tvary a přítomnost tušeně známého? Mnohým z nás ona fascinace zůstala a opětovně ji mohou vyvolat skleněné dveře. Ať už máme rádi poloprůhledné objekty, opticky velké spojité prostory či třeba rádi víme o tom, že se někdo blíží.

Většině z nás při představě skla a dveří vytanou na mysli klasické dveře se skleněnou výplní, nebo prostory moderních sprch. Ty už mají se současným pojetím skleněných dveří – jako jsou například dveře Cristal – mnohé společné. Je to ona vizuální lehkost materiálu, umocněná jednoduchým způsobem uchycení. Jistá míra průhlednosti, ve sprchách samozřejmě nižší. A celková svěžest prostoru daná tím, že ho sklo ani tak nerozděluje, jako spíš spojuje. Nevnímáme ho jako hranici, ale spíš coby součást prostředí, které tím pádem působí jako větší, prostornější a příjemnější k pobytu.

Skleněné dveře najdou uplatnění v nejrůznějších typech interiérů. V podstatě všude tam, kde nepotřebujete naprosté soukromí a izolaci od povětrnostních vlivů. Díky různorodým provedením a rozličným ornamentálním prvkům dosáhnete přesně takové průhlednosti, dojmu a míry zdobnosti, která odpovídá atmosféře konkrétního interiéru. Ať jde o profesionálem designovanou obývací místnost, ateliér kreativního ducha či ordinaci lékaře.

Samozřejmě se nemusíte strachovat o tříštivost použitého materiálu. Používá se bezpečnostní kalené sklo, které je nesrovnatelné se sklem běžným. Má mnohonásobně vyšší odolnost vůči tlaku a nárazu, větší pevnost v ohybu a vyšší tepelnou a mechanickou odolnost, díky níž je morální životnost skleněných dveří mnohem vyšší než u ostatních materiálů. Bezpečnostní sklo se sice při velmi prudkém, cíleném nárazu tupým předmětem také rozbije, nicméně jen na drobné a tupé úlomky, o které se nepořežete.

Dveře ze skla jsou nejen krásné a bezpečné, ale navíc:

  • opticky zvětšují místnosti a vzájemně je propojují;
  • propouštějí světlo;
  • podtrhnou atmosféru jakéhokoliv interiéru díky široké škále zpracování a motivů;
  • výborně odolávají vodě, páře a změnám teplot;
  • mají vynikající životnost

Vizuální požitek neruší ani jejich uchycení speciální zárubní se dvěma závěsy. A decentnímu konceptu je podřízen i design kliky a zámku. Ať už má být váš interiér seriózní či hravý, skleněné dveře vás nezklamou. Přesvědčte se o tom na vizualizacích modelové řady Cristal!

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře