Úvod Interierové dveře Interierové dveře 3 rady, jak prodloužit životnost interiérových dveří

3 rady, jak prodloužit životnost interiérových dveří

Kategorie: Interierové dveře

Zatímco nábytku či kuchyňské lince většina lidí věnuje péči a stará se, aby dlouho vypadal dobře, v případě dveří to nebývá pravidlem.

Dveře jsou přitom kusem zařízení interiéru, který může být velmi namáhán a vystaven různým vlivům. Ať už se jedná o časté otevírání, občasné silné zabouchnutí průvanem, vlhkost nebo poškrábání od domácích zvířat. Pokud chcete, aby vám dveře nejen dlouho sloužily, ale také vypadaly dobře, přečtěte si tři rady, jak interiérovým dveřím prodloužit životnost.

Zvolte odolné materiály

V současné době není třeba volit mezi dvěma na první pohled neslučitelnými věcmi – mezi vysokou odolností a přírodním vzhledem dveří. Donedávna dokázala přírodní vzhled přinést jen dýha, což je vlastně tenká vrstva přírodního  dřeva. Ta si spoustu lidí získává krásou a rozličností – každý kus je totiž originál.Nicméně na druhou stranu není dýha jednoduchá na údržbu a  čase může měnit svůj vzhled.

Trendem poslední doby jsou umělé povrchy na dveřích. Jedním z nich je i originální SOLO 3D, který dokonale imituje vzhled dřeva.

Detail povrchu dveří solo 3D

A to nejen na pohled, ale i na dotek. SOLO 3D má prostě takovou strukturu, jako dřevo. jeho výhoda je pak jednoznačně v trvanlivosti, stálobarevnosti a vysoké odolnosti.

Zvolte správnou péči

Povrch moderních dveří snese bez problémů znečištění, které vzniká běžným provozem. Proto ve většině případů pro jejich čištění stačí jemný suchý nebo jen lehce navlhčený hadr. Každopádně nepoužívejte agresivní čisticí prostředky na bázi chlóru. Pokud máte dveře dýhované, využijte speciální prostředky.

Prosklené rámečky čistěte suchým hadrem

Prosklené rámečky čistěte suchým hadrem

Pokud potřebujete vyčistit více zašpiněné dveře, není od věci to zkonzultovat s výrobcem či prodejcem dveří, kteří vám poradí a doporučí, co je pro daný povrch vhodné. Univerzálním praktickým pomocníkem je mýdlový čistič s obsahem kokosového mýdla, který je určen pro všechny druhy dveří. Na povrchu dveří zanechává jednolitý saténově lesklý povrch beze skvrn, oživuje barvu a vzor dřeva, navíc příjemně voní. Pokud chcete docílit vysoký lesk, můžete použít speciální leštěnku s akrylátem.

Pečujte i o doplňky dveří

Při péči o dveře nezapomínejte ani doplňky, jako jsou zámky a dveřní závěsy (panty). K oživení a vycídění oceli nebo mosazi existuje řada speciálních past a lešticích přípravků, ale také nejrůznější v praxi osvědčené domácí způsoby s pomocí často velmi překvapivých pomůcek. Obecně je vždy dobré rozmyslet si použití hrubé síly v podobě ocelového kartáče. Ten je dobrý na odstranění nánosů rzi, ale může povrch kliky či madla nenávratně poškodit. A pokud se chcete přes nános koroze a nečistot dostat k původnímu hladkému a lesklému povrchu kovů či slitin, postupujte při čištění velmi opatrně.

Jednou z babských rad na odstranění jemného nánosu rzi je polohrubá mouka. Kliku či kování nejprve omyjte v horké vodě se saponátem, aby se odmastil. Připravte si houbičku na nádobí, kterou navlhčete, namočte v mouce a předmět vydrhněte.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře