Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jak vybrat zárubeň dveří?

Jak vybrat zárubeň dveří?

Kategorie: Dveře a design bytu

Kvalitním dveřím sluší správně vybraná zárubeň, stejně jako pečlivě zvolený rám podtrhuje dobrý obraz. Ve světě dveří SOLODOOR se můžete setkat s několika typy zárubní, z nichž každý ladí k jiným modelům dveří. Dbáme na výjimečné zpracování a dokonalý vzhled každé z nich a samozřejmě poskytujeme stejnou povrchovou úpravu vybrané zárubně a příslušných dveří. Také nabízíme možnost obložení stavebního otvoru slepou (tzv. průchozí) zárubní.

 

Typy zárubní SOLODOOR

STANDARDNÍ OBLOŽKOVÁ ZÁRUBEŇ

Klasika mezi zárubněmi. S dřevěnými obložkovými zárubněmi se setkáte asi nejčastěji. Tato zárubeň je vyhledávána hlavně díky všestrannému použití – můžete ji namontovat do zděné, sádrokartonové i dřevěné zdi. SOLODOOR nabízí tuto stálici mezi zárubněmi v široké škále povrchů, dekorů a kombinací. Tato zárubeň je ideálním doplňkem dveří se stejnou povrchovou úpravou.

UNICO

Výborná volba pro ty, kteří mají rádi nepřehlédnutelné detaily. Je charakteristická unikátním napojením svislých a vodorovných částí, vyrábí se ve falcové i bezfalcové variantě a standardně se dodává s magnetickým zámkem. Doplňují ji jakékoliv dveře SOLODOOR v povrchu SOLO MATRIX, které osadíme speciálními panty pro instalaci do této zárubně. UNICO působí netradičně, proto skvěle ladí s moderním a trendy interiérem.

OBLOŽKOVÁ ZÁRUBEŇ PRO BEZFALCOVÉ DVEŘE

Svůj k svému. Proto bezfalcové dveře vyžadují svou vlastní zárubeň, která vytváří nepřerušenou rovinu i při zavřeném stavu. Takový vzhled jistě ocení zejména milovníci minimalistického designu v interiéru. Harmoničnost a jednoduchost podporují i skryté závěsy, které neruší pohled ani z jedné strany dveří a které umožňují seřízení ve všech třech směrech, díky čemuž perfektně zapadnou do zárubně.

OBKLAD OCELOVÉ ZÁRUBNĚ

Renovujete starší interiér? Pak jistě sáhnete po této variantě. Díky obkladu ocelové zárubně můžete mít nové dveře i v historickém domě v rekordně krátkém čase. Bez bourání a bez větších stavebních úprav. Obklad se totiž montuje na původní kovovou zárubeň pomocí montážní pěny – z původní zárubně stačí odstranit panty.

Svá specifika mívají také panelové domy. Pro ty s užšími ocelovými zárubněmi doporučujeme obklad obložkové zárubně Speciál.

V případech, kdy není možné použít kompletní obklad ocelové zárubně (např. u dveří požárně odolných) pak doporučujeme částečný obklad ocelové zárubně.

 

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře