Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér I na barvě dveří záleží

I na barvě dveří záleží

Kategorie: Dveře a design bytu

Interiérové dveře jsou nejen funkční součástí bytu, ale také důležitým designovým prvkem každého moderního interiéru. Je proto velmi důležité, aby celkový design, styl, barva a povrchová úprava dveří byly v souladu se stylem zařízení bytu či domu. Správná volba barvy a povrchové úpravy dveří vám pomůže vytvořit z vašeho obydlí útulný a stylový domov.

Co se týče volby barvy dveří – neexistuje žádný univerzální návod na to, které barvy se vysloveně hodí do určitých typů interiérů. Při volbě barvy a povrchové úpravy dveří proto věnujte pozornost především tomu, jaký výsledek plánujete kombinací dveří a interiéru dosáhnout a berte při tom v úvahu nejen barevné řešení samotných místností a podlah, ale zohledněte také styl a barvy nábytku a dalšího zařízení, kterým plánujete jednotlivé místnosti zařídit. Ideální je také volit barvu a dekor dveří v souladu s rámy oken.

Jaké dveře aby ladili s podlahou?

Jaké dveře aby ladili s podlahou?

Je dobré sladit barvu a povrch dveří také s povrchovou úpravou nábytku. Pokud je místnost zařízena nábytkem z masivu, skvělou volbou budou dveře s povrchem, který vzhledově odpovídá vzhledu nábytku. A nemusí to být nutně dveře z masivu nebo s povrchem z dřevěné dýhy. Skvělým doplňkem dřevěného nábytku a podlah jsou dveře se speciálním laminátovým 3D povrchem, který dokonale imituje vzhled dřeva, a to nejen na pohled, ale i na dotek. Tyto povrchy jsou oblíbené především pro kombinaci vysoké odolnosti a vzhledu, který dokonale napodobuje dřevo včetně rýh, suků a drobných povrchových prohlubní, jak je tomu například u povrchů SOLO 3D nebo SOLO MATRIX od značky Solodoor. Tyto povrchy se vyrábí v mnoha variantách, takže si můžete vybrat vzhled mnoha typů dřeva v různých barevných odstínech.

Naopak – pokud máte interiér zařízen moderním nábytkem s  jednobarevným laminátovým povrchem, skvělou volbou budou dveře s povrchem v barvě nábytku, anebo naopak – v barvě, která je kontrastní a vytvoří tak v interiéru dynamický akcent.

Obecně lze o barvách dveří říct, že bílé a světlé dveře se doporučuje použít v interiérech, kde potřebujete prostor prosvětlit a dodat mu eleganci a styl. Bílá barva je velmi elegantní, hodí se prakticky ke všem ostatním barvám včetně dřeva a proto zřejmě nikdy nevyjde z módy. Určitou nevýhodou bílých dveří je náročnější údržba a fakt, že bílý povrch je náchylný na ušpinění. Proto buďte při volbě bílých dveří opatrní, pokud jde o dveře v prostoru s vysokou frekvencí provozu anebo pokud jsou to dveře v bytě, kde jsou doma také děti nebo domácí mazlíčci.

Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře do bytu z produkce SOLODOOR

Tmavé a černé dveře jsou vhodné všude tam, kde hrozí riziko ušpinění – tedy například dveře do garáže, na zahradu, na balkon nebo do spíže, kde se předpokládá, že dveře budete používat někdy i se špinavými rukami. Případné ušpinění na tmavém povrchu není vidět tak, jako na bílých dveřích, které by se tak musely čistit mnohem častěji.

V současnosti je na trhu široká nabídka dveří, které jsou díky moderním výrobním technologiím strojově lakovány ekologicky šetrnou a vodou ředitelnou barvou v několika vrstvách, takže jejich povrch je velmi odolný nejen na ploše, ale i na všech hranách. U lakovaných dveří si můžete zpravidla vybrat z několika barevných odstínů, takže dveře hravě sladíte s barvami ve vašem interiéru.

Ať už při volbě barvy dveří upřednostníte designové či módní trendy, osobní vkus, nebo praktické potřeby členů vaší domácnosti, pamatujte, že dveře se do interiéru umisťují na dlouhou dobu, takže volbě jejich barvy a povrchu se vyplatí věnovat dostatek času a pozornosti.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře