Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jak vybrat bezpečné dveře do bytu s dětmi?

Jak vybrat bezpečné dveře do bytu s dětmi?

Kategorie: Dveře a design bytu

Pokud jsou součástí vaší rodiny děti a při zařizování bytu se všemožně snažíte zajistit jejich bezpečí, nezapomeňte, že na bezpečnost je nutné myslet i při výběru interiérových dveří. Zejména, pokud se rozhodnete pro skleněné nebo prosklené dveře, vybírejte zásadně kalené bezpečnostní osmimilimetrové sklo. Tento typ skla je nejen dostatečně pevný a odolný proti poškození běžnou manipulací. Odolá také prudšímu zabouchnutí nebo nárazům při běžném používaní. Pokud se přece jen stane, že manipulace překročí míru odolnosti materiálu a dojde k porušení celistvosti, bezpečnostní sklo se rozsype na drobné a neostré úlomky, které nezpůsobí zranění.

Pokud budete interiérové dveře vybírat například u společnosti SOLODOOR, máte na výběr poměrně širokou nabídku dveří s prosklením z bezpečnostního 8milimetrového skla v rámci modelové řady SONET, kde je vsazená skleněná výplň součástí konstrukce dveří.

Posuvné dveře

Také u ostatních modelů interiérových dveří SOLODOOR s prosklením je možné objednat osazení tvrzeným bezpečnostním 4milimetrovým sklem Connex, které je přece jen odolnější, než standardně dodávaná 4mm skleněná výplň. Příplatek za bezpečnostní variantu skla je v kontextu zajištění bezpečnosti vašich dětí skvělou investicí.

Použití bezpečnostního skla u celoskleněných dveří je u značky SOLODOOR samozřejmostí.

V domácnosti s malými dětmi, případně s domácími mazlíčky, se vyplatí myslet nejen na bezpečnost obyvatel bytu, ale také na to, že povrch dveří je dobré zvolit tak, aby odolal riziku poškození, které pro dveře mohou znamenat dětské hry, nebo ostré drápky.

posuvné dveře do stavebního pouzdra

posuvné dveře do stavebního pouzdra

Solodoor pro tyto případy nabízí vysoce odolný laminátový povrch CPL, případně povrch SOLO 3D, který kromě vysoké odolnosti nabízí také exkluzivní povrch, na pohled i na dotek k nerozeznání od struktury skutečného dřeva. Vysokou odolnost povrchu vůči mechanickému poškození při běžném používání dveří vykazuje také dříve zmíněné tvrzené bezpečnostní sklo.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře