Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Dekor dveří volte podle designu i funkčnosti

Dekor dveří volte podle designu i funkčnosti

Kategorie: Dveře a design bytu

Pokud si vybíráte interiérové dveře, měli byste dbát nejen na jejich perfektní vzhled, ale také na materiál, ze kterého je vyroben jejich povrch. Povrchová úprava dveří má totiž významný vliv na funkčnost a životnost dveří a současně na ní závisí i náročnost péče o jejich vzhled.

Doby, kdy jste při volbě povrchu dveří měli možnost vybrat si z omezené barevné škály povrchů lakovaných, potažených fólií nebo přírodní dřevěnou dýhou jsou dávno pryč. Nevýhodou těchto povrchů je nízká odolnost a omezená životnost, a to i přes vysokou náročnost na údržbu. Výrobci interiérových dveří vsadili na moderní technologie a začali vyrábět dveře s vysoce odolnými a trvanlivými laminátovými povrchy, které jsou často na pohled k nerozeznání od přírodního dřeva.

Dveře styl 3D povrch

V nabídce povrchů interiérových dveří dnes najdete dokonce takové vychytávky, jakými jsou například speciální povrchy SOLO 3D nebo SOLO MATRIX od značky SOLODOOR. Oba tyto moderní laminátové povrchy jsou výsledkem dlouholetého výzkumu a spojením špičkových technologií a řemeslného zaměření na detail. Kromě atraktivního vzhledu dřeva v mnoha barevných odstínech se vyznačují vysokou mírou odolnosti vůči mnoha vlivům, které na povrch dveří mohou působit při běžném užívání. Vynikají zejména odolností vůči mechanickému poškození či vlhkosti. Tyto povrchy představují dokonalou rovnováhu mezi estetikou a funkčností.

3D povrch dveří solodoor

Zajímavou vlastností dekorů SOLO 3D a SOLO MATRIX je unikátní 3D povrch, který je dokonalou imitací vzhledu přírodního dřeva nejen na pohled, ale i na dotek. Dekor věrně napodobuje strukturu dřeva včetně rýh, prohlubní a suků.

Ve srovnání se dveřmi s povrchem z přírodního dřeva je odolnost a trvanlivost laminátových dekorů mnohem vyšší. Tento materiál je navíc mnohem méně náročný na údržbu. Díky širokému výběru dekorů v mnoha barevných odstínech jsou ideální pro variabilní doplnění designu každého interiéru. Laminátové povrchy jsou navíc barevně stálé, takže jasnost barev a perfektní vzhled si udrží mnoho let.

Dveře s povrchy SOLO MATRIX a SOLO 3D vás příjemně překvapí i cenou, která je ve srovnání s cenou dveří z přírodního masivu či s dýhovaným povrchem nižší.

3D dekor dveří v interiéru

Pokud trváte na autenticky přírodních materiálech, vyberte si dýhované dveře s tenkou povrchovou vrstvou z přírodního dřeva v dekorech dub, buk nebo javor. Vysoce elegantní a jedinečný přírodní vzhled je v tomto případě vykoupen nutností mnohem náročnější péče o povrch dveří, než je tomu u ostatních dekorů.

V případě, že se vám do interiéru nehodí dřevěný dekor, můžete si zvolit povrch RAL, který je tvořen nástřikem ekologické vodou ředitelné barvy, která tvoří vysoce odolný jednolitý povrch dveří s možností výběru z několika barevných odstínů, včetně sněhově bílého dekoru POLAR.

bílé dveře Polar

Ať už si vyberete kterýkoliv z nabízených povrchů dveří, pamatujte, že ideálním řešením je spojení stylového designu a funkčnosti v podobě odolnosti a trvanlivosti všech použitých materiálů.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře