Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Podle čeho vybrat dveře na toaletu?

Podle čeho vybrat dveře na toaletu?

Kategorie: Interierové dveře

Toaleta je dosti intimní místnost, a podle toho bychom také měli dveře vybírat.  Doporučujeme proto vybrat některý z modelů plných dveří a přihlédnout k následujícím maličkostem.

Nezapomeňte na koupelnu
Pokud máte toaletu spojenou v jedné místnosti s koupelnou, pak je dobré, aby dveře byly také klimatické. Klimatické dveře nepropouštějí vlhkost dále do bytu, takže pokud při horké sprše rádi zaplníte koupelnu párou, zbytek bytu to nepocítí.

Pokud toaletu a koupelnu odděleny máte, pak byste u dveří na WC měli volit stejný model a stejný dekor (alespoň zvenčí) jako ke dveřím do koupelny. Tato dvojice dveří by měla být sladěna, především proto, že se zpravidla nachází hned těsně u sebe.

dveře na záchod, jiný dekor z obou stran

Jaký dekor vybrat?
Toaleta je obvykle místnost nevelká, proto se vcelku hodí některý z dekorů světlejších, který místnost opticky zvětšuje. Pokud potřebujete dveře z venkovní strany sladit s ostatními dveřmi v bytě nebo s barevným řešením interiéru, není to takový problém. S některými výrobci, například se společností Solodoor, se lze domluvit na zakázkové výrobě a objednat si dveře s odlišným dekorem na vnitřní a venkovní straně.

Dveře protihlukové
Jak už jsme řekli, toaleta je intimní prostor, proto doporučujeme zvolit dveře v protihlukové úpravě.  Ušetříte možných rozpaků sebe i případnou návštěvu. Pokud navíc patříte mezi ty, kteří přes den neprošvihnou zbůhdarma ani minutu a čas na toaletě využíváte zároveň i k četbě novin a časopisů, oceníte protihlukové dveře dvojnásob. Za jejich clonou se můžete nerušeně začíst klidně i do Dostojevského a jen tak nějaká hádka vašich dětí vás z četby nevytrhne.

Dveře na toaletu, záchod

Další možnosti
Stejně jako u dveří do koupelny by měly být i dveře na WC zevnitř uzamykatelné. Každý výrobce přitom nabízí více typů zámků, stačí si jen vybrat.

Abyste dveřím prosloužili jejich životnost, můžete je nechat opatřit tvrdou hliníkovou hranou. Ta celkově zpevní jejich konstrukci. Zvolit můžete také elegantní oblou hranu.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře