Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Jak vybrat dveře do koupelny?

Jak vybrat dveře do koupelny?

Kategorie: Interierové dveře

Koupelna je prakticky nejfrekventovanějším místem každého bytu. Vybrat vhodné dveře do koupelny je proto velmi důležité. Nejen kvůli frekvenci jejich využití, ale také proto, že při běžném používání koupelny pravidelně dochází k výraznému střídání teploty a vlhkosti vzduchu. Zejména vlhkost je faktorem, který musíte brát v úvahu při výběru materiálu koupelnových dveří. Dalšími okolnostmi, které výběr koupelnových dveří také ovlivní, jsou požadavky na prostor a světelné podmínky.

Posuvní dveře bílé lakované SolodoorPolar

Bílé posuvné koupelnové dveře

Nejdůležitějším faktorem při výběru koupelnových dveří je materiál. Správně zvoleným materiálem lze totiž vyřešit většinu požadavků, které jsou na koupelnové dveře kladeny. Zcela nevhodné pro použití v koupelně jsou dveře dýhované, protože ty by se vlivem rozdílné vhlkosti a teploty vzduchu uvnitř a vně koupelny, mohly různě kroutit, případně i praskat.

Koupelnové dveře RAINBOW s trojím lakováním v odstínu pískové žluté

Koupelnové dveře RAINBOW s trojím lakováním v odstínu pískové žluté

Odborníci na výrobu interiérových dvěří považují za nejvhodnější matriály pro dveře do koupelny laminát, sklo anebo jejich kombinaci. Sklo je v současnosti absolutním hitem pro řešení dvěří do koupelny. Nejen pro odolnost vůči vodě, páře a střídání teplot, ale také pro svoji průsvitnost. Sklo je obzvlášť vhodné pro koupelny s omezeným přístupem přirozeného denního světla, anebo v opačném případě, kdy skleněné dveře umožní průnik přirozeného denního světla z koupelny do prostoru tmavé předsíně či chodby. U skleněných koupelnových dveří je zásadním požadavkem, aby byly dveře vyrobeny z kaleného bezpečnostního skla, které zajistí bezpečnost a trvanlivost skleněných dveří.

Koupelnové dveře Dveře VERTIGO, povrch SOLO 3D, SOLODOOR

Koupelnové dveře Dveře VERTIGO s povrchem SOLO 3D

Někteří výrobci dveří nabízí celé modelové řady dveří do koupelen, které splňují všechny speciální požadavky, které používání koupelny vyžaduje. Příkladem takové modelové řady koupelnových dveří je řada CRISTAL, kde si v Konfigurátoru dveří můžete zvolit koupelnové dveře podle svých specifických potřeb. Pokud si nejste jisti, doporučujeme konzultovat výběr dveří s odborníky v některém z dveřních studiíí, které si také můžete zvolit v konfigurátoru dveří.

Dveře RAINBOW

Koupelnové dveře RAINBOW

.

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře