Úvod Interierové dveře Bezpečnostní dveře Druhy bezpečnostních dveří

Druhy bezpečnostních dveří

Kategorie: Interierové dveře

Bezpečnostní dveře se používají všude tam, kde je nutné zajistit speciální bezpečnostní ochranu interiérů. Instalace bezpečnostních dveří je často vyžadována zákonnou legislativou a bezpečnostními stavebními předpisy. Vlastnosti bezpečnostních dveří jsou garantovány certifikáty, které v oblasti bezpečnostních vlastností dokládají jejich 100% funkčnost.

Na trhu je dostupných několik typů bezpečnostních interiérových dveří – 3 třídy protipožárních dveří, kouřotěsné a také hlukotěsné dveře.

 Interiérové protipožární dveře dokážou zabránit šíření ohně v případě požáru.  Jsou určené pro instalaci do místností s kotlem na tuhá paliva. Je možné využít je také jako vchodové dveře. Pokud na ně nainstalujete zámek s tzv. panikovou funkcí, který umožňuje otevření zevnitř bez klíče, zvýšíte tím výrazně bezpečnost bytu či domu.

Protipožární dveře se vyrábí buď s požární odolností 30 minut, anebo také s odolností 45 minut.

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 2 se instalují na místa, kde normy požadují protipožární uzávěr. Tyto vnitřní vchodové dveře mnohem lépe chrání byt či dům před nebezpečím díky použití pětibodového bezpečnostního zámku a instalací pantů s ochrannými trny proti vysazení. Tento typ dveří je současně obranou před vniknutím cizích osob do objektu.

Požární odolnost požárních dveří bezpečnostní třídy 2 je 30 minut.

Zkouška bezpečnostních dveří

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 3 se používají v interiérech, kde je podle norem požadován protipožární uzávěr. Navíc je zde kladen zvýšený důraz na zabránění vniknutí cizích osob do objektu. Tyto vnitřní vchodové dveře tak mnohem lépe chrání objekt před nebezpečím. Bezpečnost dveří je zajištěna pětibodovým bezpečnostním zámkem a instalací trnů proti vysazení na straně pantů. Požární odolnost těchto dveří je 30 minut.

Dveře požárně bezpečnostní třídy 3 se od dveří požárně bezpečnostní třídy 2 liší použitím zpevněného rámu, tloušťkou dveří 44 mm, instalací 3-dílných pantů s integrovaným trnem proti vysazení a instalací do speciální kovové zárubně, která je při montáži vylita betonem.

zkouška protipožárních dveří

Interiérové kouřotěsné dveře jsou určené do prostor, kde hrozí nebezpečí požáru a jejich účelem je v případě požáru zabránit vniknutí jedovatého kouře do místnosti. Obvykle  se umisťují mezi dům a kotelnu nebo jako vstup z garáže do domu, případně také jako vchodové dveře do bytu. Kouřotěsné dveře zabrání pronikání kouře až do 200 °C.

protipožární dveře v interiéru, foto zdroj SOLODOOR

Interiérové protihlukové dveře jsou vybaveny speciálním systémem, který je schopen pohltit nežádoucí hluk. Tyto dveře se instalují tam, kde se kladou větší nároky na soukromí nebo ticho, anebo tam, kde hrozí riziko, že se hluk může šířit z místnosti ven a obtěžovat lidi v prostoru za dveřmi. Jsou tedy ideální jako dveře do dětského pokoje, ložnice, případně dílny, ordinace, hudební zkušebny nebo nahrávacího studia.

Zvukově izolační dveře PRESI vám zajistí nerušený spánek

Zvukově izolační dveře PRESI vám zajistí nerušený spánek

Interiérové protihlukové dveře mají různé výplně, podle toho, jaká je úroveň jejich ochrany proti hluku v dB. Pro ochranu proti hluku v úrovni 27 dB se používá papírová voština, pro 33 dB se používá výplň z děrované DTD, dveře vyplněné deskou LINEX se používají bez těsnění pro ochranu na úrovni 32 dB a 35 dB s těsněním. Dveře s protihlukovou ochranou na úrovni 38 dB jsou vyplněné dřevotřískovou deskou přerušenou vrstvou korku s těsněním.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře