Těsnění dveří

Kategorie: Interierové dveře

Pro bezproblémové fungování interiérových dveří je důležité vybavit tyto dveře přídavnými komponenty, které jejich fungování napomůžou. Takovými komponenty jsou například různé druhy dveřního těsnění.

Základním typem dveřního těsnění je to, které bývá vsazeno mezi zárubeň a dveřní křídlo po celém obvodu zárubně. Toto těsnění zajišťuje tiché a měkké zavírání dveří a také utěsnění, které zabrání průvanu a také výrazně omezí průnik zvuků. Kvalitní těsnění může totiž výrazně snížit úroveň protihlukové ochrany. To může být důležité zejména u dveří do ložnice nebo do dětského pokoje, ale také u dveří z domu do garáže nebo do domácí dílny.

Dalším druhem dveřního těsnění jsou různé typy těsnění, která slouží k utěsnění mezi dveřmi a podlahou s prahem či bez prahu. Tato těsnění jsou buď s neviditelným uchycením na spodní hranu dveří, anebo s viditelným uchycením na spodní hranu dveří pomocí lišty z umělé hmoty nebo hliníku, na kterou navazuje samotné těsnění z pryže, měkké umělé hmoty, silikonu, nebo polypropylenového kartáče.

Kartáčové těsnění, které zamezuje průniku průvanu pod dveřmi je důležitou výbavou posuvných dveří. U tohoto typu dveří se nejčastěji používá kartáčové těsnění s neviditelným uchycením na spodní hranu křídla dveří.

Velmi specifickým těsněním je integrovaný výsuvný „práh“ – ten je složen z „U“ profilu, napevno uchyceného do spodní hrany dveří. Uvnitř tohoto profilu se díky jednoduchému výsuvnému mechanismu pohybuje „H“ lišta, která při zavření dveřního křídla vysune silikonové těsnění, které přilne k podlaze a zajišťuje utěsnění prostoru mezi dveřmi a podlahou. Tento moderní výsuvný práh se používá všude tam, kde se vyžaduje současně utěsnění z důvodu zamezení průniku zvuku, průvanu nebo pachů a současně je nutné zachovat bezbariérový přístup.

Dveřní těsnění se vyrábí buď jako samolepicí, anebo také s uchycením pomocí šroubů.

 Velmi specifickým a užitečným doplňkem, který je důležitý pro správnou funkčnost dveří je speciální těsnění určené pro skleněné dveře.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře