Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Jaké dveře do dětského pokojíčku?

Jaké dveře do dětského pokojíčku?

Kategorie: Interierové dveře

Při výběru dveří do dětského pokojíčku postupujeme stejně jako u jiných dveří, podle požadavků na jejich funkčnost, bezpečnost, vzhled a styl.

Z hlediska funkčnosti je třeba promyslet, jestli chcete dětem poskytnout úplné soukromí, anebo naopak chcete mít aspoň částečný přehled o tom, co se za dveřmi dětského pokojíčku děje. Podle toho můžete zvolit například speciální dveře s protihlukovou úpravou, anebo naopak dveře, které jsou zcela anebo částečně průhledné, tedy skleněné nebo částečně prosklené.

Protihlukové dveře jsou opatřeny speciálním systémem, který dokáže pohltit hluk, který by vás mohl obtěžovat. Systém je tvořen kombinací různých materiálů, případně ještě doplněn těsněním. Dveře s protihlukovou úpravou má ve své nabídce většina výrobců dveří.

Dveře do dětského pokoje

Grafosklo motiv ZOO

Pokud chcete mít o aktivitách v dětském pokoji přehled, zvolte průhledné anebo aspoň průsvitné dveře, anebo prosklené dřevěné dveře, které umožňují aspoň částečný průhled do pokoje. Pro výrobu skleněných i prosklených dveří se používá bezpečnostní 8milimetrové kalené sklo, které zajistí vašim dětem bezpečnost. Toto sklo je totiž prakticky nerozbitné a v případě, že přece jen dojde k jeho poškození, díky speciální fólii se nerozpadne na nebezpečné střepy.

Dveře do dětského pokoje

Grafosklo mořský motiv

V případě, že chcete využít prostor dveří kreativně, můžete dát přednost praktickému řešení a vybrat speciální dveře do dětského pokojíčku, které umožňují využití plochy dveří pro různé užitečné funkce. Pro tuto variantu jsou skvělou volbou například dveře SOLODOOR VERTIGO VARIANT, které díky variabilní rámové konstrukci umožňují měnit jednotlivé části dveří a díky mnoha chytrým prvkům využít plochy dveří jako věšák, zrcadlo, úložný prostor či tabuli pro malování křídou nebo speciálními fixami. Plocha tabule může být také magnetická anebo s korkovou nástěnkou. Díky tomuto multifunkčímu využití tyto dveře výrazně šetří prostor dětského pokoje a umožňují také dveře flexibilně přizpůsobovat proměnlivým potřebám, které se mění s věkem rostoucích dětí.

Dveře do dětského pokoje

Dveře Vertigo Variant

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře