Chcete poslat dotaz našim odborníkům?

Napište nám svůj dotaz
a my vás budeme
kontaktovat s odpovědí

Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jednotné kování do celého interiéru

Jednotné kování do celého interiéru

Kategorie: Dveře a design bytu

Jakmile se rozhodnete sjednotit kování na dveřích v celém svém interiéru, čeká vás dlouhé prodírání se bohatou nabídkou na trhu.

Hledáte řadu, kterou budete moci snadno sjednotit se speciálními typy kování, jako jsou ta na dveře do koupelny a toaletu. A která kromě správného designu bude také spolehlivě funkční a za rozumnou cenu. Proto vám představujeme kování od výrobce Cobra.

Čím začít?

Základní výběr spočívá v tom, zda zvolit kování rozetové nebo štítkové. Rozdíl jsme tu již párkrát vysvětlovali – rozetové kování má část pro kliku a část zámek samostatné, kování štítkové je má spojeno do jednoho celku. Štítkové kování se více hodí do starších rodinných domků a tradičněji zařízených interiérů.

BELVEDERE BB90 OFS

Pro milovníky tradičního vzhledu zařízení nabízí výrobce Cobra např. luxusní řady Atlantis, Florence či Belvedere, lehce venkovské řady Elegant Rustik a Fiore nebo bytovou klasiku Denisa.

ELSA-S BB OCS

Modernisté mohou vybírat mezi kulatými rozetami, které zastupují např. řady Denisa-R nebo Gabri, nebo čtverhrannými, jako u řady Elsa-S. Skutečnou designovou lahůdkou je ovšem kování Convex, které klasiku a modernu zdařile spojuje.

DENISA-R BB ONS

Kování do koupelny a na WC

Pokud jste si zvolili moderní rozetové kování, pak u dveří do koupelny a na toaletu stojí za zvážení kování s kličkou. Namísto klíče je z vnitřní strany možno zámek uzavřít tzv. motýlkem, tedy páčkou, kterou jen otočíte o 90 stupňů do správné polohy. Toto řešení je nejen provozně praktické, ale zároveň i bezpečné – pokud osoba v koupelně z jakéhokoli důvodu uvízne a nemůže se dostat ven, můžete zámek zvenku snadno rozšroubovat a dveře otevřít. Zvládnete to obyčejným šroubovákem nebo třeba i jídelním nožem, a nemusíte hned volat zámečníka a čekat na něho. Kování s kličkou může mít rozetu kulatou nebo oválnou.

WC SET 602 ONS

Na co nezapomenout

Než se vrhnete do objednávky a nákupu, je třeba změřit rozteč, tedy vzdálenost mezi osou otvoru pro kliku a osou otáčení klíče. Obvykle mívá míry 72 nebo 90 mm.

GIUSSY-R BB OCN

Důležitá je i volba materiálu. Pokud se rozhodnete pro nerezové kování, můžeme doporučit typ Nova-S nebo Giussy-R, jejichž 100% užitkovost potvrzuje i 5tiletá záruka. Prostudovat si můžete i naše předchozí články o kování a zámcích.

NOVA-S BB IN

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře cobra Stavební kování