Úvod Dveře a design bytu Interierové dveře Druhy zárubní interiérových dveří

Druhy zárubní interiérových dveří

Kategorie: Dveře a design bytu

Kvalitní zárubně jsou základem pro montáž všech interiérových dveří. V minulosti, v rámci rozmachu panelové výstavby se nejčastěji používaly ocelové zárubně. Dnes jsou lídrem trhu zárubně dřevěné.

Výrobci dveří zpravidla nabízí komplety zárubně a dveří se stejnou anebo sladěnou povrchovou úpravou, aby spojení zárubně a dveří působilo harmonicky. K dispozici je mnoho typů povrchů, dekorů a různých kombinací.

Nejrozšířenějším typem interiérových zárubní jsou dřevěné obložkové zárubně. Jejich obliba spočívá ve variabilitě použití pro montáž do stavebního otvoru ve zděné, sádrokartonové i dřevěné zdi. Speciální obložkové zárubně OOZ (Obklad Ocelové Zárubně) nabízí také možnost montáže na stávající nevyhovující kovovou zárubeň za pomoci montážní pěny. Možnost výměny zárubně bez bourání a stavebních úprav je největší výhodou obložkových zárubní. Toto řešení dříve nebylo možné využít pro výměnu dveří v panelových domech s užšími zárubněmi. Dnes společnost SOLODOOR nabízí  model obložkové zárubně typu OOZS (Obklad Ocelové Zárubně Speciální), vyráběný speciálně pro obložení užších ocelových panelákových zárubní.

Detail obložkové zárubně

Detail obložkové zárubně

Další výhodou dřevěných obložkových zárubní je jednoduchá montáž, kterou zvládnete svépomocí. Před objednáním výroby obložkové zárubně je ideální nechat si odborně změřit stávající zárubeň – nejlépe od certifikovaných odborníků z firmy, u které máte objednanou výrobu nových zárubní.

Obložkové zárubně jsou vyráběny v kombinaci kvalitní dřevotřískové desky a MDF desky. Pro povrchovou úpravu se používá fólie anebo laminát CPL. Pokud vyžadujete vyšší odolnost a trvanlivost povrchu, zvolte raději laminovaný povrch, který je mnohem odolnější proti odření a osahání při běžném používání. Tuto variantu povrchové úpravy zvolte zejména, pokud máte děti, či domácí zvířata.

dvere_SONET_CPL_olse_sklo_satinato_obyvaci_pokoj_foto_zdroj_SOLODOOR

Při renovaci či výměně starých dveří za nové umožňuje použití obložkové zárubně změnit původní směr otevírání dveří, případně změnit úplně typ dveří, například z klasických otočných dveří na posuvné.

Obložkové zárubně se vyrábí také v moderní zaoblené variantě.

oblá obložková záruběň

Oblá zárubeň

Pro speciální bezpečnostní dveře se vyrábí také speciální bezpečnostní ocelové zárubně, které se při montáži musí vylít betonem. Tento typ kovových zárubní se používá například pro montáž dveří požárně bezpečnostní třídy 3.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře