Úvod Interierové dveře Dveře & interiér U dveří v pouzdrech Eclisse se nemusíte obávat poškození

U dveří v pouzdrech Eclisse se nemusíte obávat poškození

Kategorie: Interierové dveře

Na pevnost a odolnost dveřních pouzder Eclisse si výrobce potrpí. Důkazem toho je například Eclisse EWOLUTO® – první pouzdro, které má vlastnosti skutečné stěny. Přímo na kapsu pouzdra je možné připevnit obrazy, nábytek či jiné vybavení. Takže pokud se rozhodnete na zeď, neboli přímo na pouzdro pověsit například LCD televizi, nebude to vůbec žádný problém ani z hlediska bezpečnosti.

Dveřní pouzdra Eclisse pro zdivo i sádrokarton jsou testována proti různým druhům poškození. Například test odolnosti pouzder Eclisse proti vloupání dle normy UNI EN 1629 se vykonává tak, že dveřní výplň ve stavebním pouzdře Eclisse se vystavuje nárazům padajícího měkkého pytle o hmotnosti 30 kg, spouštěného kyvem z různých výšek v kolmé poloze. Toto testování zanechalo stavební pouzdro i jeho příslušenství nepoškozené, což nasvědčuje tomu, že například ani vyskakující maxipes s hmotností dospělého muže by pro posuvné dveře neměl být vážnější hrozbou.

Foto-2_img572x429 (3)

Eclisse vyrábí také speciální antikorozní pouzdro, které je potaženo třemi vrstvami (zinkem, polyesterovou a epoxidovou nátěrovou hmotou) a je určeno do prostředí s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny, sauny a bazény. Tento model byl také testován na odolnost proti korozi: pouzdro bylo uloženo na 240 hodin v solné komoře s 95% vlhkostí vzduchu a 5% koncentrací NaCl. Pouzdro v testu obstálo, aniž by se projevila jakákoli oxidace.
Do běžných domácích koupelen můžete použít i běžná pouzdra, u kterých se doporučuje opatřit spodní drážku dveří ochranným profilem, který zabraňuje případným deformacím dveří.

Foto-1_img572x429 (3)

Pouzdra Eclisse jsou vyrobená z kvalitních materiálů, které zaručují vysokou odolnost a pevnost pouzdra a zamezují také potenciálnímu praskání omítky či deformacím za předpokladu, že se omítka na pouzdru a stěně nechá řádně vyschnout.
Pouzdra se nevyrábí z jednoho kusu plechu, ale z vodorovných vyztužených profilů, které dávají pouzdru potřebnou rezistenci a umožňují rovnoměrné rozprostření omítky po celém povrchu, čímž se zabraňuje možnému praskání. Mezi těmito profily je umístěn bodově vyztužený plech o cíle cca 0,7mm, což dává pouzdru vysokou pevnost. A na této konstrukci je bez svařování „packami“ upevněna omítkářská síť, čímž se předchází poškození pozinkování a možnému rezavění či odlepení omítky.
Omítkářská síť má navíc přesah přes okraj pouzdra, takže pouzdro plynně navazuje na zeď, a to je další prvek, díky kterému vám omítka nepopraská.

Foto-3_img572x429

S ohledem na vysokou kvalitu materiálů a výrobků poskytuje výrobce na produkty značky Eclisse delší záruku než vyžaduje aktuální Spotřebitelský zákoník. Eclisse poskytuje záruku 12 let na kovové části pouzdra z pozinkované oceli, na dokonalé funkce a schopnosti vedení souprav vozíčků a také na celistvost kolejnice z anodizované hliníkové slitiny 6060 (10μ).

Eclisse se kromě důrazu na kvalitu a odolnost produktů snaží pracovat na různých inovacích a patentech. Je například první společností na trhu, která představila zakřivené pouzdro Cirkular pro půlkruhové dveře. A to pro jedno dveřní křídlo i pro dvě dveřní křídla proti sobě.

25.04.17

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře