Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Skleněné dveře jako umělecké dílo

Skleněné dveře jako umělecké dílo

Kategorie: Interierové dveře

Skleněné dveře v jakékoliv podobě do interiéru přináší design. Jsou stylové, vysoce odolné, prosvětlují interiér a skvěle vypadají. Při výběru skleněných dveří obvykle volíme mezi průhledným sklem, které umožňuje průhled do místnosti a sklem průsvitným, ale neprůhledným, které umožňuje přestup světla, ale poskytuje diskrétní zónu bez průhledu na druhou stranu dveří. Neprůhledné dveře bývají vyrobené z mléčného, takzvaného satinovaného skla, které je zneprůhledněno pískováním, leptáním anebo gravírovanou strukturou. Průhledné i průsvitné skleněné dveře je možné také dekorovat pomocí designových samolepicích fólií, které můžete libovolně měnit a přizpůsobovat design dveří proměnám interiéru. Nejmodernějším materiálem pro výrobu skleněných dveří je GRAFOSKLO – vysoce efektní sklo s grafikou, které svým impozantním vzhledem ozvláštní jakýkoliv interiér.

Skleněné posuvné dveře

Celoskleněné dveře TRIX HEAVY dvoukřídlé (posuv po skleněné příčce)

Kromě celoskleněných dveří s grafikou je možné GRAFOSKLO využít také na vytvoření skleněných příček a obkladů stěn. GRAFOSKLO je obzvláště oblíbené jako designový obklad kuchyně a koupelny.

Technologie výroby GRAFOSKLA umožňuje vytvořit skleněné dveře s grafickým motivem přesně dle vašich představ a v případě přání je doplnit skleněnou příčkou nebo obkladem zdi. Dveře se vyrábí z bezpečnostního kaleného skla o tloušťce 9 – 11 mm, speciální laminací dvou vrstev skla a fólie nebo látky s jakýmkoliv grafickým motivem aplikovaným digitálním tiskem, včetně fotorealistického. Touto technologií lze vyrobit dveře a příčky zcela nebo částečně průhledné i neprůhledné, částečně nebo zcela průsvitné i zcela neprůsvitné, ale nejzajímavějším designovým prvkem je grafický motiv, který je aplikován do vnitřku skla, takže nemůže dojít k opotřebení či poškození dekoru používáním.

Celoskleněné dveře dvoukřídlé pískované, posuvné do stavebního pouzdra AKTIVE KOMFORT

Celoskleněné dveře dvoukřídlé pískované, posuvné do stavebního pouzdra AKTIVE KOMFORT

Křehký vzhled skleněných dveří v žádném případě nekoresponduje s jejich skutečnou odolností vůči rozbití. Kalené sklo je vůči bočnímu nárazu pětkrát odolnější, než nekalené a je tedy velmi odolné a pevné. Běžným užíváním kalené sklo prakticky není možné rozbít. Pokud se ve výjimečných případech toto sklo poškodí, rozbije se na neostré úlomky, o které se neporaníte. U GRAFOSKLA navíc úlomky zůstanou nalepené na vnitřní fólii, takže se nevysypou do prostoru. Kalené sklo je také tepelně odolné až do 200oC, takže ho můžete umístit prakticky kamkoliv.

Díky souhrnu všech svých vlastností lze GRAFOSKLO považovat za bezpečnostní. Skleněné dveře z tohoto materiálu jsou navíc neobvyklé a krásné.

 Výrobcem a držitelem ochranné známky GRAFOSKLO je česká společnost J.A.P. spol. s r.o.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře