Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Prosklené dveře prosvětlí váš domov

Prosklené dveře prosvětlí váš domov

Kategorie: Interierové dveře

Prosklené dveře patří podle informací výrobců k nejžádanějším typům interiérových dveří na českém trhu. Není to náhoda – prosklené dveře přináší do interiéru bytu příjemné prosvětlení a jako bonus také nádech elegance. Díky variabilitě kombinací materiálů, z kterých se tyto dveře vyrábí, bývá výsledek designu prosklených dveří pozoruhodný. Díky širokému výběru povrchů dveří, tvarů a materiálů rámečků, které se používají při instalaci skleněných výplní, je na trhu nepřeberné množství variant prosklených dveří.

Pokud nahlédneme do nabídky jednoho z největších českých výrobců interiérových dveří SOLODOOR, najdeme tam široký výběr modelů dveří se skleněnou výplní. Dalo by se říci, že většinu modelů dveří SOLODOOR si můžete vybrat také v prosklené variantě.

Mnoho modelů prosklených dveří tvoří dveře s rámečky z masivu, které celkovému vzhledu dodávají punc exkluzivity. Takovými jsou třeba modely z modelové řady SOLO.

Širokou škálu dřevěných dekorů povrchu a tvarů rámečků nabízí i modelová řada dveří STYL, u které je možné zvolit si také vodorovné umístění okének s prosklením a také jejich šířku.

Dveře STYL, SOLO 3D dub přírodní

Modelová řada GABRETA se vyznačuje úzkým proskleným proužkem s různým umístěním nebo zahnutím.

U řady SONG máte na výběr několik modelů, u kterých je možné zvolit prosklení nejen do dvou třetin, ale i od shora až dolů.

Tvarovou čistotou a hladkým povrchem vás okouzlí prosklené dveře z modelové řady SIMA se zapuštěnými rámečky, které v jedné linii splývají s plochou dveří. Kromě elegance, kterou toto řešení dveřím propůjčuje, oceníte u dveří se zapuštěnými rámečky také to, že už nikdy se vám o hranu klasického vystouplého rámečku nezachytí oděv, vlasy nebo srst domácího mazlíčka. Zapuštěné rámečky, se kterými se v minulosti zákazníci setkávali výhradně u drahých modelů dřevěných dveří, vyráběných na zakázku, se staly velmi žádaným řešením instalace skleněné výplně interiérových dveří SOLODOOR.

prosklené dveře dveře GABRETA

Skleněná výplň interiérových dveří váš byt výrazně prosvětlí a dodá mu také eleganci. Při výběru skla věnujte pozornost především umístění a funkci dveří. Rozhodně se doporučuje jako výplň dveří použít osmimilimetrové bezpečnostní sklo anebo aspoň čtyřmilimetrové tvrzené. Pro dveře, které nevedou do soukromí, je možné použít čiré sklo. K prosklení dveří, které vedou do ložnice, koupelny, šatny či jiných prostor, kde se vyžaduje soukromí, se používá mléčné, satinované, pískované, leptané či strukturované sklo, které není průhledné a současně propouští dostatek světla. Pokud máte pocit, že některé prostory potřebují prosvětlit, ale není vám příjemný pocit, že například přes dveře do koupelny nebo na toaletu je částečně vidět siluety, doporučujeme použít prosklení mimo úroveň očí anebo využít k prosvětlení takzvané světlíky – prosklené plochy například nad dveřmi.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře