Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Obložení ocelové zárubně – renovace bez nepořádku

Obložení ocelové zárubně – renovace bez nepořádku

Kategorie: Interierové dveře

Paneláková velkovýstavba se většinou spoléhala na rychlá, levná a snad i relativně odolná řešení. Proto jsou její byty téměř bez výjimky vybaveny kovovými zárubněmi. Jejich vzhledu, už od začátku nepříliš líbivému, na kráse nepřidávají odsloužené roky, ani opakované nátěry. Přesto je lze zkrášlit, a to i bez větších stavebních úprav – obložkami kovových zárubní.

Výměna celé zárubně se rovná stavebnímu zásahu. Může, ale nemusí být komplikovaný – záleží na tom, kdo ho dělá. V podstatě jde o rozřezání staré zárubně, vybourání jejích kusů ze zdi a rozřezání spodní výztuže. Snazší to je, pokud nejsou parkety nataženy pode dveřmi. Likvidace staré zárubně je vcelku rychlá, jen úklid po ní je zhruba na dva dny práce, neboť prašnost řezání panelu je enormní. A samozřejmě musíme připočítat čas věnovaný umístění nové zárubně: je jí třeba smontovat, zaměřit, umístit, zazdít zdící kotvy, zazdít zárubeň samu a vyspárovat.

Alternativou vybourání zárubně je její obložení. Je to v podstatě bezprašné, mnohem rychlejší, a v důsledku toho také mnohem levnější. Pro zachování záruky a rychlejšího provedení je lepší se i u tohoto procesu spolehnout na výrobcem proškoleného montéra.

Důležité je i to, že do budoucna musíte počítat s lehkým zmenšením průchodu – cca o 3 centimetry na šířku a 1,5 centimetru na výšku.

Obložením ocelové zárubně získáte:

  • krásnou novou zárubeň;
  • možnost změnit pravolevou orientaci otevírání dveří, ale i stranu stěny, na které je umístěno dveřní křídlo;
  • příležitost, jak dveře zcela vyměnit, nebo zachovat stávající;
  • možnost přizpůsobit zárubně vzhledu interiéru;
  • široký výběr povrchů nové zárubně, které jsou velmi odolné a s dokonalou imitací dřeva. Nepoznáte rozdíl na pohled ani na dotek (SOLO 3D, CPL).

Obklady ocelových zárubní se dělají nejen pro zdi cihlové a sádrokartonové, ale zvlášť i pro panelové příčky. U nich je třeba brát ohled na mnohé nerovnosti a další problémové charakteristiky, které dříve v podstatě znemožňovaly snadné obložení. To splňuje např. obklad ocelové zárubně speciál od SOLODOOR. S tímto obkladem obložíte i úzké zárubně bytů v panelových domech – rychle, levně a bez nepořádku.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře