Oblá hrana na scénu!

Kategorie: Interierové dveře

Svět je kulatý a oblé tvary jsou všude kolem nás. Nevyhýbají se ani takovým interiérovým kusům jako jsou dveře a zárubně. Oblá hrana v mnoha povrchových úpravách je nejen designová, ale přináší s sebou i něco navíc!

Dveře SONG, povrch CPL, oblá hrana

Dveře SONG, povrch CPL, oblá hrana

„Dveře dnes neslouží jen k otevírání a zavírání místnosti. My chceme, aby svým majitelům nabídly i něco navíc,“ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a pokračuje: Oblá hrana na dveřním křídle s sebou přináší velice elegantní designový doplněk. V kombinaci s oblou zárubní vytvoří velice příjemný dveřní komplet, který oživí každý interiér.“

Oblou hranu si lze vybrat téměř u všech modelových řad a v téměř všech povrchových úpravách, a to včetně vysoce mechanicky odolného CPL laminátu nebo SOLO 3D, což do dnešní doby nebylo možné. „Pevné lamináty dosud ohnutí neumožňovaly. Oblou hranu původní výrobní technologie umožňovaly pouze pro ohebné fólie. Proto je novinka oblé hrany z CPL laminátů tak průlomová,“ upřesňuje Martin Dozrál. A pozor! Zároveň bude také možné si pořídit různé hrany na dveřích, například i šikmou.

Detail oblé hrany

Detail oblé hrany

Oblá hrana není jen o designu

Kromě elegantního designu se oblá hrana na dveříchzárubních vyznačuje hned několika užitnými vlastnostmi, které jistě všichni uživatelé dveřních kompletů ocení. „Při nechtěném pádu na hranu dveří se minimalizuje riziko poranění jak padající osoby, tak i hrany dveří. Nedochází tedy ke zranění anebo poškození hrany dveřního křídla, což u ostré hrany bývá docela časté. Stejně tak se vyhnete zachycení kusu oděvu při procházení kolem dveří. V neposlední řadě to je i snadná údržba a nižší usazování prachu a pronikání vlhkosti do samotného dveřního křídla. Díky velice preciznímu a kvalitativnímu zpracování za pomoci nejmodernější výrobní technologie je hrana dveří mechanicky odolná a nehrozí tak její odlepení nebo jiné poškození,“ doplňuje Martin Dozrál.

Podle něj je důležité i toto doporučení: „Oblá hrana na dveřích se už na českém trhu objevila u některých zahraničních výrobců. Ovšem toto provedení má výrazné omezení a kvalitou je hodně nízko. Navíc platí pouze pro tenké povrchové fólie, tak o nějaké větší odolnosti proti poškrábání nemůžeme hovořit a navíc, pokud se na oblou hranu alespoň trochu více podíváte, jasně poznáte kvalitativní rozdíl. Rozdíl je i v samotném designu. Konkurenční oblá hrana je spíše zaoblená varianta normální hrany a v kombinaci se zárubní nevytváří elegantní komplet. Dalším rozdílem je forma nepřesného napojení povrchového materiálu a hrany – majiteli dveří zanedlouho přináší nepříjemnosti v podobě odchlíplého nebo odštíplého materiálu.“

Konkurenční oblá hrana

Konkurenční oblá hrana

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře