Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Nové dveře do paneláku můžete mít i bez stavebních úprav.

Nové dveře do paneláku můžete mít i bez stavebních úprav.

Kategorie: Interierové dveře

Pokud chystáte rekonstrukci nebo redesign interiéru v panelákovém bytě, součástí této změny bude nejspíš také výměna dveří, aby byly v dokonalém souladu s designem vnitřního zařízení bytu.

V rámci rekonstrukce vždy musíte vyřešit, jak naložíte s původními zárubněmi. Aby byl designový výsledek rekonstrukce dokonalý, je pravděpodobné, že budete chtít původní zárubně vyměnit za nové, aby byly v souladu s novými dveřmi a celkovým vzhledem interiéru.

Dříve, než se rozhodnete pro radikální výměnu zárubní za nové, zkuste se zamyslet, jestli původní zárubně opravdu musíte úplně vybourat. Je dost možné, že bude mnohem výhodnější a jednodušší využít metodu obložení původní ocelové zárubně novou obložkovou zárubní OOZ (Obklad Ocelové Zárubně), která se po pouhém odstranění pantů z původní zárubně, montuje na původní zárubeň pomocí montážní pěny. Toto řešení v minulosti nebylo možné využít v panelových domech s užšími ocelovými zárubněmi. Dnes společnost SOLODOOR nabzí speciální model obložkových zárubní typu OOZS (Obklad Ocelové Zárubně Speciál), který byl zkonstruován speciálně za účelem obložení užších ocelových zárubní, které jsou používané v panelácích. Nové dveře do paneláku tak můžete mít v rekordně krátkém čase a bez větších stavebních úprav.

obložkové zárubně v paneláku

Vysekání původních ocelových zárubní a instalace obložkových zárubní přímo do stavebních otvorů je finančně náročnější a komplikovanější variantou, protože vyžaduje bourání, stavební ruch a špínu v domácnosti. Tato stavební úprava navíc musí být schválena a povolena majitelem domu a posouzena statikem. To pro řešení s použitím speciálních obložkových zárubní OOZS neplatí. Výrazně to usnadňuje postup při pořizování nových dveří do paneláku.

Obklad ocelové zárubně

Výměna interiérových dveří a zárubní je volbou na mnoho let, proto se vyplatí výběr i způsob instalace konzultovat s odborníky, kteří vám doporučí to nejvhodnější řešení. Tyto odborníky najdete na webových stránkách, v prodejnách a vzorkovnách všech dobrých výrobců a prodejců dveří.

Dveře do koupelny

Informace o různých typech zárubní a možnostech jejich kombinování s dveřmi, včetně podrobností o možnostech volby různých možností povrchových úprav zárubní i dveří, najdete například na www.solodoor.cz.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

4 komentáře: “Nové dveře do paneláku můžete mít i bez stavebních úprav.”

 1. radajiric napsal:

  Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat na koho a kam bych se mohla obrátit o konzultaci ohledně výměny interiérových dveří v paneláku. Jsem z Pardubic.
  Děkuji Jiřičová
  email:radajiric@gmail.comnn1

 2. Jana Jurikova napsal:

  Dobrý den,
  já bych ráda vstupní dveře do panelového bytu,ale jsem z Blanska.
  Máte poblíž nějakou pobočku?
  Děkuji J.Juríková

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře