Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Mějte tichou domácnost

Mějte tichou domácnost

Kategorie: Interierové dveře

Kdo by občas nepotřeboval strávit chvilku o samotě? Po tichu a klidu toužíte tím intenzivněji, čím menší je váš byt a čím více temperamentních spolubydlících v něm žije. Není nic snazšího než pořídit si šikovného spojence.

Protihlukové dveře ochrání vaše uši před dětským jekotem i preludováním hudbymilovného partnera. Setrvávání v hlučném prostředí vyvolává v lidském organismu únavu a nervozitu, narušuje spánek, poškozuje kardiovaskulární a endokrinní systém a dokonce i zrak. Největší škody páchá samozřejmě trvalý hluk, a to v intenzitě nad 65 dB. A 35 dB pak představuje horní limit zvukové zátěže, kterou jsme my lidé schopni snést bez úhony v interiéru. Tvrzení, že ticho léčí, tedy není vůbec přehnané.
Bohužel naše civilizace trpí nedostatkem ticha, a proto nám nezbývá, než abychom si uklidňující prostředí zajišťovali sami. Se štěkajícími psy u sousedova domu ani s vlaky projíždějícími nedalekým nádražím mnoho nesvedete, ale třeba drtivý dopad rozjásané teenagerovské party na svou nervovou soustavu ovlivnit můžete. Protihlukové dveře u dětského pokoje umí ubrat na intenzitě i zlatému hřebu večírku v podobě bubenického vystoupení vašeho talentovaného syna či dcery.

Od běžných k nerozeznání

Někdy vyžadujete spíš klid, jindy jde víc o potřebu soukromí. Speciálně vyrobené dveře, jež propouštějí minimum zvuku, pomáhají v obou případech. Doma je kromě dětského pokoje oceníte také v:
● ložnici,
● pracovně,
● koupelně,
● na toaletě,
● u vchodu do bytu.

A žádný strach, nemáme na mysli ta z minulosti známá vypolstrovaná monstra, ale moderní, funkčně a designově vychytané modely. Vzhledově se nijak neliší od běžných dveří, dokážou však snížit procházející zvuk o 27 až 38 decibelů. Co si pod tím máte představit? Například úroveň hlasitosti vysavače (75 dB) se po průchodu výplní dveří sníží na hlasitost lednice (40 dB). Dost podstatný rozdíl pro uši, že?

Instalací pověřte odborníka

Společnost Solodoor vyrábí interiérové protihlukové dveře v pěti základních variantách s tlumivostí až 38 dB. Všechny mají kvalitní konstrukci se zesílenou dveřní výplní a s dokonalým těsněním po celém
obvodu křídla. Neoddělitelnou součásti dveří je pevný či výsuvný práh, který po zavření spadne dolů a utěsní mezeru mezi spodní hranou a podlahou. A stejně důležité je, aby byly dveře zasazeny do těsnící obložkové zárubně. Ideální je svěřit instalaci vybraného modelu zkušenému odborníkovi. Jen tak je zaručeno, že dveře ve výsledku nepropustí ani decibel navíc

Protihlukové dveře jsou k dispozici v mnoha površích, ze kterých můžete vybírat na www.solodoor.cz nebo v konfigurátoru dveří na www.sestavsidvere.cz.

Protihlukové dveře v povrchu Folie - ořech

Protihlukové dveře v povrchu Folie – ořech

Protihlukové dveře v povrchu Matrix - Mondena (příčný)

Protihlukové dveře v povrchu Matrix – Mondena (příčný)

Protihlukové dveře v povrchu Matrix - Palerno

Protihlukové dveře v povrchu Matrix – Palerno

Protihlukové dveře v povrchu SOLO 3D - Driftwood

Protihlukové dveře v povrchu SOLO 3D – Driftwood

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře