Kování na chalupu

Kategorie: Interierové dveře

Při výběru kování na chalupu je důležité vzít v úvahu architektonický styl, v jakém je chalupa postavená, aby kování ladilo s celkovým stylem a designem stavby a zařízení. Pokud jde o klasickou vesnickou chalupu, bude styl zřejmě ve většině případů rustikální, takže výběr se bude orientovat především na železné kované, případně mosazné kování. Materiál a design kování by měl především ladit se stylem a materiálem dveří, oken, ale také s celkovým designem interiéru a exteriéru chalupy.

HA06816

Specialitou, určenou především pro majitele chalup a historických objektů jsou sety kování, které obsahují zpravidla dveřní kování – štítové nebo rozetové – včetně kliky, okenní kování, balkonovou kliku, rozvoru a úchytky na posuvné dveře. Sety kování poskytují možnost vybrat si všechny typy kování, které potřebujete, ve stejném designu. Příkladem takové nabídky jsou například sety rustikálního kovaného kování Cobra Hamburg, Hamburg-R+, nebo Manheim. K základním součástem kovaného kování najdete v nabídce značky Cobra také široký výběr kovaných doplňků v podobě věšáků, držáků na květináč, petlic na dveře a krbového nářadí. Kované kování je vyrobeno z ušlechtilé oceli při dodržení tradičních řemeslných postupů.

HA12026

Pro méně rustikální design chalupy nabízí Cobra několik variant setů Alt-wien s povrchovou úpravou staromosaz i mosaz leštěná, česaný bronz, matný nikl a matný i lesklý chrom, případně set Swing s povrchovou úpravou česaný bronz.

HA120X20C

V nabídce kování Cobra jsou i sety kování pro doplnění moderního architektonického řešení chalupy – například sety kování Hliník z materiálu odpovídajícího názvu, s povrchovou úpravou elox stříbrný nebo bronzový, případně set Vision z nerezu.

Ať už si vyberete pro dveře a okna své chalupy kterýkoliv typ kování, vždy pamatujte také na to, že typ kování a také materiál by měl vyhovovat podmínkám, které určuje prostředí, ve kterém je chalupa umístěna a také individuální potřeby každého majitele nemovitosti. Zvýšenou pozornost věnujte výběru materiálu a povrchové úpravy kování v případě, že máte na chalupě vlhké prostředí.  Pokud chalupa stojí v oblasti, kde je zvýšená pravděpodobnost výskytu nevítaných návštěvníků, je dobré se při výběru kování zaměřit také na bezpečnost a zvolit některou z variant bezpečnostního kování a zámku.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře