Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Kam se ty dveře jen poděly?

Kam se ty dveře jen poděly?

Kategorie: Interierové dveře

Posuvné dveře nejsou jen atributem samurajských filmů, kancelářských koutků a posledním pokusem Českých drah o modernizaci vlaků. Ale mohou se stát také luxusním, vysoce praktickým a život usnadňujícím prvkem domácností. Stačí jen vybrat stavební úpravu dveří, jejich provedení a některou z vychytávek, díky níž nebudete chtít už jiné.

Posuvné dveře Eclisse plně zapuštěné

Plně zapuštěné či jen s minimem stavebních úprav?

První volbou jsou posuvné dveře plně zapuštěné. Ty posunem jednoduše zmizí ve zdi.  Dveřní křídlo nezasahuje do prostoru, nepřekáží ani neomezuje při celodenním provozu v domácnosti. Přitom je neustále připravené vás oddělit od ruchu okolí, stačí maličkost: pouze zatáhnout a je to.

Plně zapuštěné dveře se zasouvají do stavebního pouzdra umístěného ve zdi. Ani pokud nemáte zeď dostatečně širokou, nemusíte na ně rezignovat. Stavební pouzdro je totiž možno obložit sádrokartonovými deskami, a tak zeď vlastně dostavět.

Jestliže se chcete vyhnout stavebním úpravám, je pro vás vhodná varianta s posuvem po zdi. Ta nevyžaduje zabudování stavebního pouzdra. ECLISSE Aurora zahrnuje pouze upevnění kolejnice/konzole z jedné strany stěny a připevnění vodícího trnu do podlahy. Z jednoho pohledu dveře zcela mizí, z pohledu druhého je vidět dveřní křídlo, což není nijak na škodu. Kromě snadné montáže vás AURORA zaujme robustním kováním z nerezavějící oceli, které je nejen zajímavým prvkem interiéru, ale v kombinaci s celoskleněnými dveřmi prosvětlí váš interiér a dodá mu moderní ráz.

DVeře Eclisse Aurora skleněné

Umístěním to nekončí

Tam, kde by klasické zásuvné dveře ztroskotaly na specifických podmínkách prostoru, zůstávají stavební pouzdra Eclisse stále ve hře:

  • přejete si mít velký průchod? Pak jsou tu pouzdra dvoukřídlé, teleskopické či teleskopické proti sobě;
  • chcete využít stěnu pouzdra na umístění světel, vypínačů aj.? Zvolte pouzdro Luce připravené na elektroinstalaci;
  • hodláte ji zatížit jako běžnou stěnu policemi či upevněním nábytku? Pak vás nezklame speciální design pouzdra Ewoluto;
  • máte stěny kruhové? Pak je tu pro vás pouzdro Cirkulár.

A dokonce ani tam, kam se celé pouzdro nevejde, vás Eclisse nezradí. Vyrábí totiž situaci přizpůsobené pouzdro Novanta, které je částečně posuvné a částečně otočné. Kousek zasunete, zbytek otevřete.

Dveře Eclisse Novanta

A několik třešniček nakonec

Nebyl by to sofistikovaný systém, kdyby nezahrnoval ještě několik konstrukčních vychytávek, které jeho používání činí výjimečným. Posuvné dveře je možno dovybavit tichým dorazem, se kterým je zavírání dveří lehké, zpomalené a tiché. Také je nutno zmínit samozavírání, komfortní doplněk pro zavírání posuvných dveří: otevřete dveře, projdete a dveře se samy zavřou.

Další vychytávkou je synchronizace pro dvoukřídlé posuvné dveře. Zajistí, aby se obě dveřní křídla pohybovala současně, synchronně, proti sobě. Toto příslušenství je i ve variantě synchronizace pro teleskop, kde zase umožní pohyb dveřních křídel synchronně za sebou.

Posuvné dveře jsou nejen praktické, působí luxusně a velmi příjemně se používají, ale především vám ušetří spoustu místa, které můžete smysluplně využít třeba na umístění nábytku.

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře