Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Je klasika jen prázdné slovo?

Je klasika jen prázdné slovo?

Kategorie: Interierové dveře

Jak klasická je klasika? Je stále aktuální, nadčasová, nebo už na odpis? Opravdu byste už uzavřeli kapitolu dveří, které vypadají jako dveře, nebo existují místnosti, které by bez modelů Klasik ztrácely na účelu?

Klasika je jedním z těch slov, se kterými si každý dělá, co chce. Klasické je tohle a tamto. A občas je něco dokonce prý moderní klasikou. Co ovšem znamená klasické pojetí v designu dveří?

Design řady Klasik spoléhá na obdélníkové tvary. Dominantním materiálem je dřevo, které se dá kombinovat se skleněnou výplní. Linie průzorů ladí s obdélníkem dveří. Zcela absentují vlnovky, lišty rozdělující sklo, povrchové rámečky či konstrukční přepážky. Celé dveře naopak určují čisté linie a strohé pojetí.

Dvere_klasik

Dveře klasicky pojaté nepřitahují jenom milovníky retra. Mají mnohem širší uplatnění. Jsou totiž skvěle padnoucím kouskem kompozice každé místnosti, která:

  • má být konzervativní, působit seriózně a stroze;
  • je určena ke klidu, tichu a odpočinku a
  • v níž nemá nic – a natož dveře – upoutávat pozornost.

Právě proto najdete modely Klasik v ředitelských kancelářích, pracovnách terapeutů a poradců s vážnými situacemi. Stejně tak doplňují obývací pokoje a pracovny dospělých. Přitom všem se nebrání ani duchům tvořivým a jejich nápadům. Klasický design totiž může být excelentním kontrapunktem divokých barev povrchu. Či z jiného soudku: dá se jimi doladit právě retro styl pokoje.

Design řady Klasik nezklame nikoho, kdo hledá dveře, které skutečně jako dveře vypadají.

Klasik_obyvaci_pokoj

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře