Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Jak sladit eleganci s užitečností?

Jak sladit eleganci s užitečností?

Kategorie: Interierové dveře

V té situaci se už ocitl nejeden z nás. Na jednu stranu prostorová dispozice nutí využít i plochu dveří. Ovšem vnitřní estét – na stranu druhou – skřípe zuby: „Proboha, jak to zas bude vypadat!“ Naštěstí o skloubení těchto požadavků uvažují i designéři dveří.

Především ženy trápí vzpomínky na podivné úpravy dveří starších generací. Drobná okýnka doplňovaly podomácku vyrobené poličky s květináči a nahodile přibité háčky. Do dveří kumbálků dědů a otců byly často nabity přímo hřeby a na nich viselo všemožné nářadí. Pachuť těchto vzpomínek velí volit čistý design a minimalistické pojetí prvků. I když nějaký ten háček by se hodil…

A právě tímto směrem se ubíraly myšlenky architektů a designerů Solodoor při navrhování interiérových dveří Vertigo Variant. Kombinace rámu, příček a lišt řady Vertigo je snadno přizpůsobitelná požadavkům uživatelů. Navíc skýtá prostor pro různé doplňky, z nichž bylo nakonec vybráno zrcadlo, několik variant tabulí a závěsných prvků.

Designéři pojali prvky tak, aby působily co nejpřirozeněji. Plocha zrcadla či tabulí je zasazena do dveřního rámu. Hliníkově stříbřité háčky decentně ladí s povrchem. A nejen to. Všechna funkční vylepšení se mohou skrývat jen na jedné straně dveří. Příchozí tak vidí pouze designově čisté dveře, aniž by tušil, že jsou na nich funkční prvky. Dveře Vertigo Variant tedy nejen ladí s exteriérem, ale i zvyšují užitečnost interiéru.

Na funkční stranu si můžete nechat umístit:

 • zrcadlo;
 • tabule:
  ◦ korkovou nástěnku;
  ◦ černou či zelenou tabuli na křídy;
  ◦ bílou magnetickou tabuli na fixy typu flipchart;
 • malou poličku na fixy či křídy a
 • celou řadu háčků:
  ◦ malé a velké, posunující se po hliníkové liště;
  ◦ malé a velké výklopné, zapuštěné do plochy dveří;
  ◦ klasické dvojháčky na oblečení či posuvný trojháček.

Taková armáda pomocníků už najde uplatnění kdekoliv. Nenápadné dveře firemní chodby mohou ukrývat korkovou tabuli či flipchart na poznámky kolegů. Tabule na křídy vykouzlí úsměvy na tvářích dětí. Kombinace háčků a zrcadla usnadní pohyb v koupelně i předsíni.

Funkční vylepšení navíc nijak neomezují další požadavky. Povrch lze okrášlit všemi dostupnými dekory. Přizpůsobitelné jsou rozměry i provedení. Hrany je možno zaoblit (zvlášť vhodné do pokojíčků dětí). A dveře se dají objednat včetně zárubně, takže můžete zcela určit konečnou podobu jejich zasazení.

Pokud lze snoubit elegantní vzhled a užitnou funkci dveří, pak designérům Vertigo Variant se to podařilo.

Vertigo_Variant

 

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře