Jak se starat o panty

Kategorie: Interierové dveře

Jak se právně starat o panty interiérových dveří?

V podstatě nijak! I taková je rada odborníků ze světa pokojových dveří a zárubní. Panty neboli závěsy jsou totiž dnes na takové technologické úrovni, že stálé mazání téměř nepotřebují a pokud ano, pak stačí jednou za rok něco hodně mastného na promazání, jako například obyčejná vazelína.

Pokud chcete být důslední a o své interiérové dveře a obložky se řádně starat, pak se každý rok pečlivě podívejte, zda jsou vaše dveře s obložkovou zárubní vyvážené, nikde nedrhnou, neskřípou, ani se samy nezavírají. A i kdybyste přeci jen tyto jevy zaznamenali, velice jednoduše je napravíte seřízením závěsů.

Obložkové zárubně dveří a vyladění jejich závěsů

„Seřízení se provádí na pantech, u kterých se upravuje jejich přítlak u zárubně. K tomu vám bude stačit šestihranný imbusový klíč. Seřízení probíhá v místě pantů na obložkové zárubni, kde jemně odděláte těsnění a přes malý otvor, který si tímto odkryjete, závěsy seřídíte,“ vysvětluje Martin Dozrál, generální ředitel SOLODOOR, českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní.

Seřízení závěsů a zárubně

Nenechte bytové dveře skřípat!

Pokud máte pocit, že vám dveře do pokoje lehce skřípou, pak je stačí v prostoru horního dílu závěsu namazat například vazelínou, kterou koupíte za pár korun v každém železářství. Jednoduchý, ale účinný recept, jak si udržet svoje interiérové dveře a obložkové zárubně v plné kondici.

 Namazání dveřních závěsů vazelínou

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře