Úvod Interierové dveře Údržba dveří Jak na údržbu skla interiérových dveří?

Jak na údržbu skla interiérových dveří?

Kategorie: Interierové dveře

Skleněné pokojové dveře mohou v očích nejedné hospodyňky představovat nutné zlo. Ale to je omyl. Stačí dodržet několik praktických zásad jejich údržby – a například velmi diskutovaná otázka údržby pískovaného skla se stane záležitostí na několik minut.

Skleněné bytové dveře z čirého skla, skla PLANIBEl či skla s vnitřním dekorem

Ve všech případech si vystačíte s horkou vodou a utěrkou z mikrovlákna, která zachytí špínu i bakterie. Do vody můžete přidat některý z přípravků na mytí skel, a potom lešticím přípravkem sklo pokojových dveří pěkně nablýskat. Když bude leštěnka obsahovat alkohol, ulehčíte si práci a efekt bude stát za to.

Skleněné dveře z pískovaného skla

Pískované sklo interiérových dveří umýváme pouze čistou teplou vodou. V případě většího znečištění lze použít jen velmi malé množství běžně používaného prostředku na nádobí. Voda ale nesmí nikdy výrazně pěnit.

Správná údržba pískovaného skla

Správná údržba pískovaného skla

Sklo myjte vždy s minimálním množstvím vody. Když použijete vody moc, bude sklo bytových dveří dlouho schnout a vytvoří se na něm mapy. Pokud používáte hadřík, volte takový tip, který nepouští barvu ani vlákna. Ideální je tzv. švédská utěrka, popřípadě houbička bez drsného padu.

Správná údržba pískovaného skla

Správná údržba pískovaného skla

Sklo s pískováním umývejte celoplošně, a to i tehdy, pokud je znečištěná pouze malá část. Jakmile budete s čištěním u konce, skleněné dveře vždy otřete do sucha.

Správná údržba pískovaného skla

Správná údržba pískovaného skla

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře