Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Jak čistit sklo dveří?

Jak čistit sklo dveří?

Kategorie: Interierové dveře

Skleněné průzory nejen ozvláštňují vzhled dveří a každý pohled na ně siluetami stínů blížících se návštěv, ale také vyvolávají obavy o praktické stránky jejich provozu – zejména o čištění. To přitom nemusí být vůbec složité – stačí jen vědět jak na to!

Běžné sklo

Tvoří-li výplň dveří běžné sklo, postupujte stejně jako u oken. Špínu odstraňte pomocí teplé vody se saponátem, případně pomocí čističe na okna. Doleštit můžete jakýmkoliv přípravkem určeným k leštění skla i standardní okenou. Výhodu mají produkty s alkoholem, který se rychleji odpaří a zabrání vytvoření map. Stejně tak je můžete po babičkovsku doleštit suchým hadrem nepouštějícím vlákna či novinami.

Pískovaná skla z modelové řady CRISTAL

Čištění pískovaného skla

Pískované sklo ve většině případů omývejte jen čistou teplou vodou. Pokud je přeci jen špinavější, přidejte kapku saponátu – ale jen tolik, aby voda moc nepěnila. Umyjte vždy celou plochu, i když je zašpiněná jen malá část. Vyhnete se tak roztahování šmouh po skle. A myjte dobře vyždímaným hadrem, aby sklo neschnulo zbytečně dlouho a nedělaly se na něm mapy.

Po umytí pískované sklo vyčistěte hadrem nepouštějícím vlákna, utěrkou z mikrovlákna či třeba švédskou utěrkou.

Mléčné výplně modelů KLASIK

Čištění mléčného skla

Mléčné sklo je z hlediska čištění velmi blízké sklu pískovanému. Opět musíme dbát na to, aby čistící prostředky neponičily jeho povrch. Proto se doporučuje mýt pouze teplou vodou hadříkem nepouštějícím vlákna, či měkkou houbičkou. Špinavější sklo je možné omýt malým množstvím saponátu, nikoliv však čističi na mytí skla. Ty by právě mohly poničit jeho povrch.

A opět platí mýt celou plochu, neroztahovat šmouhy po skle, nenanášet příliš mnoho vody. Optimálně doleštit utěrkou z mikrovlákna

Skla tónovaná a gravírovaná

U skel tónovaných a gravírovaných hraje roli úprava povrchu. Pokud je hladká, pak můžeme postupovat jako u skla běžného, použít čističe na sklo a doleštit přípravky s obsahem alkoholu. Pokud je povrch upravený leptáním či otryskáním, je třeba ho čistit jen teplou vodou (příp. s kapičkou saponátu), bez velkého množství vody a vždy omýt celou plochu.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře