Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Jaké zvolit interiérové dveře do obývacího pokoje?

Jaké zvolit interiérové dveře do obývacího pokoje?

Kategorie: Interierové dveře

Když si vybíráme nové interiérové dveře do našeho bytu, obvykle dbáme především na vzhled. Výrobci dnes nabízejí nápadité modelové řady a širokou škálu dekorů, z nichž lze při troše snahy vždycky vybrat takový, který s naší místností ladí. Menší pozornost už pak věnujeme jiným důležitým prvkům.

V první řadě si musíme uvědomit, do které místnosti dveře instalujeme. Pak vybereme takové, které svou funkci budou plnit nejlépe.

dvere_SONET_CPL_olse_sklo_satinato_obyvaci_pokoj_foto_zdroj_SOLODOOR

Obývací pokoj – dveře prosklené a posuvné?
Obývací pokoj není žádná nedobytná pevnost, naopak – dveře vedoucí do něj bývají nejpoužívanější v celém domě. Všimněte si, že ve většině domácností se kvůli častému průchodu ani nezavírají, nýbrž se nechávají otevřené. Stojí proto za zvážení, zda nezvolit dveře posuvné. Ty totiž po otevření nezabírají tolik místa a neusazuje se za nimi bez povšimnutí tolik prachu, případně i chlupů z domácích mazlíčků. Máte-li dveře v rohu místnosti, můžete zapátrat i po posuvných dveřích jednokřídlých.

Stejně tak doporučujeme zvolit do obýváku dveře prosklené, a to zejména mezi obývacím pokojem a kuchyní. Prosklené dveře místnost prosvětlí, odlehčí a opticky zvětší. Pokud máte kolem dveří spoustu místa a nejste zrovna velcí sběratelé obrazů, budou se vám možná zamlouvat dveřní světlíky. Znásobí účinek prosklených dveří a s bezpečnostním sklem se ani nemusíte obávat, že se při nějaké případně nehodě poraníte o střepy. Také světlík lze umístit pouze na jednu stranu dveří, nemáte-li prostoru dostatek po obou stranách.

tmavá podlaha světlé dveře

Prodlužte dveřím životnost
pokud se vám z jakéhokoli důvodu nehodí dveře posuvné, máte na výběr mezi interiérovými dveřmi falcovými a bezfalcovými. Bezfalcové dveře jsou zarovnané do jedné roviny se zárubněmi a nevyčnívají z nich. Tenhle technický majstrštyk se velmi hodí do moderně zařízené domácnosti.

Falcovým i bezfalcovým dveřím můžete prodloužit životnost tvrdou hliníkovou hranou, která dveřím zvyšuje konstrukční pevnost a odolnost. Hliníková lišta dveřní křídlo napevno zarámuje a působí i příjemně esteticky. Falcovým dveřím prospěje i oblá hrana, kterou na českém trhu nabízí společnost Solodoor. Oblá hrana snižuje riziko, že se namáhané hrany odlepí. Je také bezpečnější než hrana ostrá.

dveře obývací pokoj

Všechny volby můžete před objednávkou u výrobců různě kombinovat na jejich konfigurátorech dveří. Tak do toho a přejeme vám šťastnou ruku!

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře