Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Rafinované řešení minima prostoru na dveře poskytne Eclisse NOVANTA

Rafinované řešení minima prostoru na dveře poskytne Eclisse NOVANTA

Kategorie: Interierové dveře

Pokud zápasíte s opravdu malým prostorem, který neposkytuje dostatek místa pro otevření křídla klasických otočných dveří a současně nemáte dostatek prostoru ani pro umístění posuvných dveří, Eclisse má pro vás rafinované řešení. Speciální kombinaci posuvných a otočných dveří, které jsou zkonstruovány tak, že část dveřního křídla je posuvná a druhou část dveří tvoří klasické otočné křídlo s panty. Zatím co jedna část dveřního křídla zmizí po zasunutí do pouzdra ve zdi, druhou část s panty lze klasicky otevřít do prostoru. Pro obě části této dveřní vychytávky platí, že konstrukce dveří zabere ve srovnání s klasickými posuvnými i otočnými dveřmi zhruba polovinu místa. Šířku obou částí lze přizpůsobit prostoru, do kterého by nebylo možné umístit ani pouzdro pro celé posuvné dveře, ani otevřít klasické křídlo otočných dveří. Toto řešení oceníte třeba u dveří do koupelny, WC, komory nebo u dveří do malých místností, sousedících například s úzkou chodbou.

Stavební pouzdro pro posuvně-otočné dveře NOVANTA eclisse

Stavební pouzdro pro posuvně-otočné dveře Eclisse NOVANTA je šikovný kompromis, kterým vyřešíte situaci, kdy na otočné dveře není dost prostoru, ale současně nemáte k dispozici ani dostatek místa pro umístění pouzdra pro celé posuvné dveře.

Eclisse vyrábí tuto vychytávku ve verzi pro zdivo a také pro sádrokarton.

U verze pouzdra pro použití do zděné příčky je finální tloušťka zdi v rozmezí od 90-108 až po 125-150 mm. Vnitřek pouzdra má pak rozměry od 54-72 až po 89-114 mm.

U verze pro sádrokartonové příčky je tloušťka dokončené zdi s pouzdrem 100-125 mm. Vnitřek pouzdra má rozměr 54-79 mm.

Pouzdra s vnitřním otvorem 54 mm jsou určena pouze pro dveře o maximální síle 42 mm, tedy hladké, profilované nebo se zapuštěným sklem. Toto omezení platí pro obě verze pouzdra.

eclisse Stavební pouzdro pro posuvně-otočné dveře NOVANTA

Standardní výška průchodu je 1970 mm a šířku lze zvolit podle toho, kolik místa máte k dispozici. Na výběr jsou rozměry průchodu 600/700/800/900/1000 nebo 1100 mm. Pokud vám standardně vyráběné modely nevyhovují, je možné objednat i atypické rozměry od čisté šířky průchodu od 600 do 1200 mm a od čisté výšky průchodu od 1000 do 2600 mm. Případné individuální zkracování výšky lze realizovat po 50 mm. Nosnost posuvných vozíčků je do 100 kg.

Stavební otvor je nutné opatřit překladem a připravit jej větší, než je rozměr pouzdra o 20 mm na výšku a o 50 mm na šířku. Výrobce doporučuje vždy konzultovat rozměry dveří a obložek s profesionály z dveřního studia, které bude dveře realizovat.

Dveřní pouzdra Eclisse NOVANTA vám umožní i ve stísněném prostoru vyzrát na nedostatek místa a dát sbohem překážkám

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře