Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Bezpečné vstupní dveře, které skvěle vypadají

Bezpečné vstupní dveře, které skvěle vypadají

Kategorie: Interierové dveře

Vchodové dveře do bytu musí spojit několik důležitých vlastností. V závislosti na vaší pojistce musí mít náležitou bezpečnostní třídu a velmi pravděpodobně musí být také odolné proti požáru. Navíc by měly skvěle vypadat – jsou vaší vizitkou a vypovídají o tom, kdo žije za nimi.

Například požárně bezpečnostní dveře Solodoor třídy 3 proto mají nejen pětibodový bezpečnostní zámek TRILOGIA, ale také 3dílné panty s integrovaným trny proti vysazení na závěsové straně. Celé jsou zesíleny zpevněným rámem bukovým rámem a jejich bezpečnost můžete navíc zvýšit i bezpečnostním kováním. Požárně bezpečnostní dveře také vyžadují vlastní zárubeň, nelze je zavěsit jen tak do staré – instalují se do speciální ocelové zárubně, která je při montáži vylita betonem.

Raději nešetřete a nechte zárubně instalovat profesionály. Jedině tak budou vaše bezpečnostní dveře správně vyladěny, budou všude rovnoměrně doléhat a splní svou hlavní funkci – ochraňovat váš domov.

Vchodové dveře do bytu

Vchodové dveře do bytu z produkce SOLODOOR

O ideální tloušťce dveří koluje pověra, že čím jsou dveře masivnější, tím lépe. Není tomu úplně tak, podle odborníků již tloušťka dveří nad 45 mm nehraje téměř žádnou roli. Masivní dveře naopak bývají zbytečně těžké, hůře se s nimi manipuluje a kvůli své váze jsou namáhanější na pantové straně.

Požárně bezpečnostní dveře Solodoor mají tloušťku 44 mm, díky čemuž jsou zároveň elegantní a snadno se otevírají a zavírají. Dostatečná je i jejich požární odolnost (30 minut). Povrch si u těchto dveří můžete vybrat dokonce z 33 různých dekorů a lze je dodat rovněž s nalepovacím rámečkem, kukátkem, samozavíračem či dveřním stavěčem.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře