Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Aby se vaše dveře posouvaly jako po másle

Aby se vaše dveře posouvaly jako po másle

Kategorie: Interierové dveře

Asi každý, kdo si chce pořídit posuvné dveře si přeje, aby se posouvaly lehce a bez problémů, zkrátka jako po másle. V čem tkví tajemství bezproblémového a hladkého posunu? Především ve výběru stavebního pouzdra, které by mělo mít propracované konstrukční řešení. Kvalita použitých materiálů a technologií je na prvním místě. Takovým výrobcem je značka ECLISSE. Za bezproblémovým fungováním stavebních pouzder pro posuvné dveře stojí vývoj, inovace a několik patentů.

Foto-3_img572x429 (1)

Podívejme se zblízka na to, jaké vychytávky umožňují zdánlivě samozřejmý pohyb posuvných dveří.

Při výběru stavebního pouzdra bychom měli vědět, zda budeme stavět z cihel (příp. z ytongu či podobného materiálu), nebo dělat příčku ze sádrokartonu. Protože tyto materiály mají jiné vlastnosti (u zdiva je finální zeď lehce zrnitá, u sádrokartonu hladká) a jinak se s nimi pracuje, vyvinulo ECLISSE dvě struktury pouzdra. Odlišujeme tedy pouzdra do zdi a do SDK.

Stavební pouzdra do zdiva mají pevnou a robustní konstrukci díky vyztuženým vodorovným profilům, na které navazuje bodově profilovaný plech o síle 0,7 mm. K pouzdru je připevněna speciálním systémem (bez svařování, které poškozuje zinkování) omítkářská síť, která má přesah na stěnu, čímž se zamezuje praskání omítky, která se nanáší přímo na kapsu pouzdra. Omítkářská síť je vyrobena z vroubkovaného drátu, což výrazně zlepšuje přilnavost mezi pouzdrem a omítkou. Celý koncept pevného a odolného pouzdra dotváří svislé, profilované výztuhy, které jsou navrženy tak, aby s maltou tvořily „jedno tělo“. Součástí každého pouzdra jsou montážní rozpěry k vyrovnání pouzdra a vymezení správné šířky průchodu. Některá pouzdra mají uvnitř kapsy poddveřní vytahovací plech, který se využívá v případě, že došlo při usazování pouzdra k chybě. Pokud je nutné vyrovnat rozdíl mezi úrovní čisté podlahy a pouzdrem, plech se jednoduše vytáhne z kapsy, a je to.

Foto-2_img572x429 (2)

Stavební pouzdra do sádrokartonu jsou pevná díky neohebným omega profilům. Přímo na pouzdro se přiloží a připevní SDK deska. To nejlepší na pouzdrech do SDK je však balení KIT. Celé pouzdro je schované v malém balíčku, a můžete ho jednoduše sestavit na dva rozměry – na dokončenou sílu stěny 10 cm nebo 12,5 cm – je variabilní. Úsporné balení KIT snadno přenesete, převezete, uskladníte, sestavíte.  Montáž pouzdra je velmi snadná. Stačí sledovat montážní návod, nebo shlédnout video na webu www.eclisse.cz. Pokud si však na sestavení pouzdra netroufáte, dodá vám ECLISSE pouzdro již sestavené.

25.04.17

A jaké je tajemství perfektního bezproblémového posunu dveří v pouzdře?

Všechna pouzdra ECLISSE mají odnímatelnou kolejnici. Díky tomu ji lze lehce, i po zabudování pouzdra, vyndat a provádět různé úpravy, třeba přenastavit koncový doraz, přidat příslušenství, apod. Odnímatelná kolejnice je vyrobena z hliníku 6060 (norma UNI 9006/1) s povrchovou úpravou ponorného anodického lakování s tepelným ošetřením T5, které je vedle dlouhé životnosti ve vlhkých prostorách také zárukou velmi tvrdého povrchu, který umožňuje vynikající schopnost pojezdu vozíčků v kolejnici. Vozíčky (ve standardu s nosností 100 kg) mají kuličková ložiska, proto jsou bezúdržbové. Pro těžší dveře jsou k dispozici také vozíčky s nosností 150 kg.

Usazení dveří je snadné díky vodícímu trnu, vymezenému na střed, aby byly dveře vycentrované. Je možné přišroubovat jej buď k zemi anebo k pouzdru.

Každý detail pouzdra je promyšlený, propracovaný a slouží svému účelu. Díky originálnímu technickému řešení je posuv dveří bezproblémový a proto jsou pouzdra ECLISSE mezi uživateli i montážníky tolik oblíbená. Výrobce ECLISSE uvádí na trh výhradně prozkoušené certifikované výrobky nejvyšší kvality, a poskytuje záruku 12 let, což je jistou garancí, že zákazník dostává to nejlepší.

Stavební pouzdra můžete použít do jakéhokoli interiéru. Hodí se do bytů, rodinných domů, firemních podniků, pro nemocniční i sociální zařízení. Existuje více jak 10.000 různých řešení, protože ECLISSE nabízí rozsáhlou škálu modelů (pouzdra jednokřídlá, dvoukřídlá, zákryt, teleskop, pouzdra do oblouku, s vedením elektra, bezobložková pouzdra atd.) v různých velikostech – zaměřují se i na atypická řešení až do výšky 290 cm.

Ať už si vyberete kterýkoliv model dveřního pouzdra ECLISSE, bude to určitě chytrá investice do budoucna: ušetříte místo, a vše bude fungovat, jak má.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře cobra Stavební kování