Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Výhody dveří s laminátovým 3D povrchem

Výhody dveří s laminátovým 3D povrchem

Kategorie: Dveře a design bytu

Krása přírodního dřeva je perfektním doplňkem téměř každého interiéru. Proto mezi nejoblíbenější povrchy interiérových dveří patří právě ty dřevěné. Ne každý si ale může dovolit luxus v podobě dveří z masivu nebo dveří s dýhovaným povrchem. A nemáme na mysli pouze vyšší ceny přírodních materiálů, ale především vyšší náročnost na údržbu a náchylnost dřevěných povrchů k poškození. Zejména dýhované povrchy jsou velmi citlivé na oděr, poškrábání a nesvědčí jim ani vlhké prostředí. Určitý problém u přírodních dřevěných povrchů představuje také nestálobarevnost – vlivem působení slunečního záření mají dřevěné povrchy tendenci postupně měnit barevný odstín.

dveře 3D povrch

Pokud zařizujete interiér v bytě, kde žijí děti nebo domácí mazlíčci s ostrými drápky, doporučujeme využít možnost náhrady povrchu z přírodního dřeva za laminátový povrch, který je od dřeva k nerozeznání, ale současně několikanásobně odolnější. Moderní materiály pro povrchovou úpravu dveří jsou dnes v nabídce v takových designových variantách, že dřevo různých stromů připomínají nejen na pohled, ale také na dotek.

Dveře SIMA (SOLO 3D, Driftwood)

Dveře SIMA (SOLO 3D, Driftwood)

Například laminátové povrchy SOLO 3D a SOLO MATRIX mají speciální strukturovaný 3D povrch, který je dokonalou imitací dřeva, včetně drobných povrchových nerovností – rýh, suků a prohlubní.

Výhodou těchto esteticky dokonalých povrchů je nejen jejich stálobarevnost, ale především mechanická odolnost, kterou oceníte všude tam, kde jsou dveře vystaveny intenzivnímu nebo méně šetrnému používání.

Dveře s laminátovým 3D povrchem jsou odolné proti poškrábání, slunečnímu záření, vlhkosti a vydrží i nápor v podobě mastnoty či chemikálií běžně používaných v domácnosti.

Detail povrchu dveří solo 3D

Laminátový 3D povrch dveří představuje estetickou špičku pro zákazníky, kteří požadují autentický přírodní vzhled a současně mají vysoké nároky na odolnost povrchu při zvýšené zátěži dveří.

Dveře STYL, SOLO 3D dub přírodní

Kromě designové dokonalosti, extrémní odolnosti a trvanlivosti je výhodou dveří s povrchovou úpravou SOLO 3D nebo SOLO MATRIX i nižší cena oproti dveřím z přírodního masivu nebo s dýhovaným povrchem. Přitom od dřevěných dveří je nerozeznáte ani na pohled ani na dotek.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře