Úvod Dveře a design bytu Bezpečnostní dveře Možnosti provedení dveřních hran

Možnosti provedení dveřních hran

Kategorie: Dveře a design bytu

Při výběru dveří můžeme svou pozornost zaměřit na mnoho faktorů. Většinu lidí na první pohled pravděpodobně upoutá barevné provedení či materiál. Je však důležité, abychom se soustředili i na další detaily, které se mohou zdát nepodstatné. Dnes se podíváme na to, jaké máme možnosti při výběru provedení dveřních hran.

 

Unikátní oblá hrana

Oblá hrana je perfektní volbou pro všechny rodiče, jelikož snižuje riziko úrazu jejich neposedných ratolestí. Má však mnoho dalších výhod – vypadá elegantně a výrazně zlepšuje užitné vlastnosti dveří. Oblé hrany navíc nemusíte mít jen na bocích, ale také v horní části.

Oblá hrana je běžně k dostání u výrobce SOLODOOR pro dveře řady VERTIGO, SIMA, SONG, STYL či GABRETA, KLASIK.

Hrana Magic

Hrana Magic je vysoce designové provedení, které vašim dveřím výrazně prodlouží životnost a usnadní jejich údržbu. Je nabízena ve 4 barevných provedeních a uplatnění najde především v moderních interiérech. Vybrat si ji můžete pro bezfalcové a posuvné dveře.

Tvrdá hliníková hrana (AL hrana)

Hliníková hrana je vhodná pro náročné interiéry, např. kanceláře, průmyslové haly či technické oddíly, kde se dveře prakticky „nezastaví“. Stejně jako MAGIC, i AL hrana spolehlivě chrání nejcitlivější části dveří, čímž jim prodlužuje životnost. Zároveň je toto provedení sympatickým designovým doplňkem, které lze využít jak u falcové tak bezfalcové varianty dveří.

Rovný falc

Pokud jste spíše tradičnějšího ražení, jistě oceníte klasiku v podobě rovného falcu, který lze použít téměř pro všechny varianty otočných dveří. Musíte však počítat s tím, že oproti předchozím typům je údržba takových dveří o něco málo náročnější.

Bezfalcová hrana

Chcete-li držet krok s dobou, nesmí vám uniknout bezfalcové provedení dveřní hrany. Bezfalcové dveře jsou elegantním řešením otočných dveří, kdy je celé křídlo vsazeno do zárubně, což umožňuje jejich naprosté splynutí se stěnou i se zárubní. U bezfalcové hrany je vždy použita buď kvalitní ABS hrana nebo atraktivní hrana MAGIC Spojení bezfalcové hrany a obložkové zárubně navíc dodá vašemu interiéru moderní a harmonický nádech.

Šikmý falc (šikmá hrana)

Alternativou především k rovnému falcu je falc šikmý, který má modernější a víc trendy vzhled. Jak již název napovídá, hrana je opracována v šikmém směru a obalena ochrannou hranovací páskou. Tento elegantní design k nám přišel z Německa a Itálie. Pokud vás zaujal, najdete ho u mnoha modelových řad SOLODOOR.

 

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře