Úvod Dveře a design bytu Povrchy dveří Kouzlo laku interiérových dveří

Kouzlo laku interiérových dveří

Kategorie: Dveře a design bytu

Pokojové dveře krásné, dveře praktické, dveře zdravotně nezávadné. Ne, to není výčet jednotlivých typů dveří, ale řeč je o dílčích vlastnostech lakovaných dveří. Pojďme se podívat na výhody, které budeme mít, pokud si zvolíme lakované dveře.

Dveře RAINBOW (čínská červeň)

Dveře RAINBOW (čínská červeň)

Lak na dveřích je další variantou jejich povrchové úpravy. V žádném případě nemáme na mysli variantu dřevěných dveří, na které si koupíme v prodejně lak na dřevo a natřeme si je. Takto snad dnes už nikdo neuvažuje a v případě interiérových dveří nepostupuje.

Zajímají nás samozřejmě lakované pokojové dveře, které jsou vyráběny profesionálně a laky na jejich povrchu splňují veškerá zdravotní a technologická nařízení pro dlouhodobou kvalitu užívání dveří a zárubní. Laky používané na povrchy interiérových dveří, otočných i posuvných, musí být ekologicky šetrné a vodou ředitelné. Při nákupu lakovaných dveří se určitě ptejte po chemickém složení povrchového laku, a to především z pohledu ekologičnosti. „Z pohledu kvality zpracování je nanášení laku samozřejmě na každém výrobci. SOLODOOR na své dveře nanáší barvu trojvrstvým lakováním. Pečlivě je lakována nejen plocha dveřního křídla, ale i jeho hrany. Cílem je zalakovat dveřní křídlo tak, aby dovnitř dveřovky nevnikla žádná vlhkost a vnitřní dřevěná konstrukce tak neměla možnost nasát nežádoucí vodou. Proto jsou například naše lakované dveře RAINBOW vhodné i do koupelny,“ uvádí pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní.

Dveře RAINBOW model 14 (cappuccino) SOLODOOR

Dveře RAINBOW model 14 (cappuccino)

Lakované dveře jsou výjimečné i tím, že umožňují širkou nabídku barev. Na druhou stranu je třeba mít dobrou představivost, abychom věděli, jak bude daná barva na dveřích našemu interiéru slušet. Mnozí výrobci dveří a zárubní mají na svých stránkách on-line aplikace, ve kterých si můžeme vyzkoušet různé dveře v různých interiérech tzv. nanečisto.

Různé kombinace barev nebo druhů prosklení na interiérových dveřích si můžete vyzkoušet i na našich stránkách www.solodoor.cz v on-line konfigurátoru dveří. Tato on-line aplikace zjednodušuje výběr dveří, ale spolu s kalkulátorem umožňuje i orientační nacenění dveří a zárubní, které jste si vybrali,“ dodává Martin Dozrál.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře