Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jaké zvolit moderní interiérové dveře?

Jaké zvolit moderní interiérové dveře?

Kategorie: Dveře a design bytu

Jednoduchý design

Všimněte si, kam směřuje moderní design kolem nás. Výtvarná podoba v mnoha oblastech směřuje k jednoduchosti a náznaku. Nevěříte? Tak si vezměte třeba jen firemní loga, které dnes vidíte všude kolem sebe. I ta tradiční dnes někdy bývají předělávána a zjednodušována na minimum. Tento trend se samozřejmě promítá i do designu dveří. Moderní život je účelný a snaží se stále zjednodušovat.

Za ozdoby a ornamenty u moderních dveří dnes slouží jednoduchá geometrie. Jako příklad můžeme uvést modelovou řadu Sonet společnosti Solodoor. Vybírat si můžete z pěti variant prosklených přímek či křivek, podobný názor představuje i modelová řada Gabreta. Oproti tomu modelová řada Sagita sází na ozdobnou řadu čtverců, prosklených či plných.

Dveře Elegant

Materiály

Sledujete svět módních návrhářů? Každou chvíli některý z nich prohlásí, že po své poslední kolekci bude rok dva cestovat po světě, aby si odpočinul od své náročné práce a rozhlížel se po nových materiálech. U dveří to naštěstí tak složité není a tahle póza nikomu nehrozí.  Věčné bude spojení dřeva a skla, které lze doplnit kovem, např. dekoračními zápustnými lištami, jako je tomu u modelové řady Elegant.

Vyvíjet se mohou především nové povrchy. A některé z nich stojí opravdu za pozornost, například povrch CPL.  CPL je vysoce odolný laminátový povrch. Na dveře se nanáší ve formě fólie, přičemž si můžete vybrat, jak silnou fólii si přejete (0,2 mm nebo 0,8 mm). Fólie je odolná vůči vlhkosti, takže se hodí i na dveře do koupelny. Vyrábí se přitom v deseti různých dekorech.

Rámečky dveří SOLO

Je libo retro?

Vůbec špatně ale nevypadá ani moderní zpracování klasických typů dveří. Jste-li spíš konzervativní povaha, můžete si vybírat z modelové řady Solo nebo Klasik. Výhodou zde je, že jejich design prostě nemůže zestárnout. Pokud sháníte interiérové dveře např. do klasického domku, nemůžete zde sáhnout vedle.

dveře sonet solodoor

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře