Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jak si správně vybrat stavební pouzdro?

Jak si správně vybrat stavební pouzdro?

Kategorie: Dveře a design bytu

Posuvné dveře jsou nejen skvělým způsobem, jak ušetřit cenný prostor v bytě, ale také působivým designovým prvkem. Při jejich výběru je však důležité zvolit vhodné a kvalitní stavební pouzdro, které jim zajistí naprosto bezproblémový chod.

Na kvalitě záleží

Stavební pouzdro musí splňovat určitá základní kritéria, aby se dalo považovat za kvalitní a umožnilo dveřím perfektní funkčnost. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • pevnost a spolehlivost – pouzdro se stává integrovanou součástí stěny
  • odolnost a životnost – vozíčky a vodící kolejnice musí zabezpečit lehký a plynulý pohyb i po několika letech, pouzdro by navíc mělo zůstat bez jakýchkoliv deformací
  • snadná instalace a údržba – zabudování pouzdra by měl zvládnout i nezkušený řemeslník a další údržba probíhá bez poškození struktury stěny

Nyní se podíváme, jaké možnosti v oblasti stavebních pouzder máme. Jako první se nabízí pouzdra ECLISSE JEDNOKŘÍDLÉ nebo ECLISSE DVOUKŘÍDLÉ, jež jsou čistá, jednoduchá a hodí se zkrátka všude. Pokud nemáte speciální požadavky, je to jasná volba. Dnes se však zaměříme především na modely, které vám nabídnou více možností, jako např. vedení kabelů kapsou pouzdra.

Většinu z uvedených modelů níže si můžeme pořídit v jednokřídlé i dvoukřídlé variantě jak pro sádrokartonovou příčku, tak pro klasické zdivo.

I z malého prostoru můžete vykouzlit velké věci

ECLISSE ZÁKRYT je ideálním řešením pro dvě sousedící místnosti, kdy můžete schovat obě dveřní křídla do jedné „stěny“ uprostřed. To vám jednak ušetří spoustu místa, a navíc můžete kombinovat rozměry jednotlivých průchodů. Uplatní se zejména při rekonstrukci bytového jádra, kdy ho můžete použít pro vstup do koupelny a na toaletu.

Pokud je naším primárním cílem získat široký průchod, ale nemáme prostor na dvoukřídlé posuvné dveře, pak by naší pozornosti nemělo utéct pouzdro ECLISSE TELESKOP. To nám totiž poskytne stejně velký průchod, kdy se obě dveřní křídla schovávají do jednoho pouzdra, což nám ušetří cenné místo. S variantou pro čtyři dveřní křídla můžeme navíc získat průchod o šířce až pět metrů.

Nestandardní podmínky si žádají neobvyklá řešení. Takovým případem je i pouzdro ECLISSE NOVANTA, jež kombinuje otočné dveře s posuvnými, kdy se dveřní křídlo jen zčásti schovává do pouzdra. Je určeno do prostorů, kde není místo ani na otočné dveře, ani na klasické stavební pouzdro.

Méně zábran, více komfortu

Že vedení elektřiny a dveře nejdou dohromady? Ale kdepak. Díky patentované technologii pouzder ECLISSE LUCE můžete přímo do kapsy pouzdra umístit kabely, vypínače, termostaty i světla. Uvnitř kapsy pouzdra je totiž speciální kanálek, jímž se odděluje kabeláž od posuvného systému.

Dalším revolučním provedením, které vás v ničem neomezí, je ECLISSE EWOLUTO. Jedná se o první a jediné pouzdro s vlastnostmi skutečné zdi. Můžete do něj vrtat a připevnit na něj tak regály, police či kuchyňskou skříň do hmotnosti až 360 kg. Vaší kreativitě se tak rozhodněžádné meze nekladou.

ECLISSE EWOLUTO navíc umožňuje handicapovaným lidem mít komfortní a bezbariérové bydlení, a to především díky snadnému přístupu do místností a možnosti připevnění kompenzačních pomůcek na zeď v oblasti pouzdra.

Druhým systémem, který značně usnadňuje život zdravotně postiženým, je ECLISSE HOIST. Jedná se o speciální jednokřídlé pouzdro se zvedacím zařízením, jež slouží k přesunu osob z jedné místnosti do druhé.

Maximálně funkční design

Pokud jste fanoušky interiérového designu, pak by vás mohlo zaujmout další netradiční provedení. Unikátní pouzdro ECLISSE CIRKULÁR totiž integruje dveře do obloukové stěny, čímž každý byt posouvá na úplně novou architektonickou úroveň.

Naproti tomu řada bezobložkových pouzder ECLISSE SYNTESIS se pyšní minimalistickým vzhledem s čistými a hladkými liniemi. Navíc se dají kombinovat s dalšími vychytávkami, jako např. se systémem schování kabelů do kapsy pouzdra, který jsme si představili výše.

Pohodlí vždy na prvním místě

K pouzdrům posuvných dveří existuje celá řada doplňků, s nimiž můžete svůj komfort pozvednout ještě o něco výše. Pro většinu modelů, které jsme si dnes představili, si tak můžete přiobjednat mj. samozavírání, synchronizaci pro dvoukřídlé dveře či tichý doraz, jenž se perfektně hodí např. do dětského pokoje.

 

 

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře