Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Hlavní výhody skleněných dveří

Hlavní výhody skleněných dveří

Kategorie: Dveře a design bytu

Skleněné dveře jsou vrcholně moderní prvek, který vašemu interiéru dodá výrazný osobitý vzhled. Oproti klasickým dveřím mají také řadu výhod, kvůli kterým stojí za to o nich uvažovat.

Hlavní výhodou skleněných dveří je samozřejmě prosvětlení místností, ať už se jedná o obývací pokoj nebo chodbu, která by jinak byla temná a ve které byste museli daleko častěji sahat po vypínači. Propouštěné denní světlo zároveň prostor opticky rozšíří a odlehčí ho.

Celoskleněná stěna s otočnými dveřmi

Nejen vzhled, ale i praktičnost

Sklo je také jako materiál v porovnání se dřevem mnohem odolnější vůči mechanickému poškození. Naprosto dokonale odolává vůči vodě a páře, proto jsou skleněné dveře velmi vhodné do kuchyně nebo i do koupelny (jsou-li matné a neprůhledné). Vzhledem k tomu, že se skleněné dveře vyrábějí z osmimilimetrového bezpečnostního skla, není třeba se bát, že byste je rozbili a pořezali se – bezpečnostní sklo je proti běžným nárazům odolné, a při velkém nárazu se rozbije na malé střípky, které nejsou ostré. Skleněné dveře nestárnou a neopotřebovávají se, mají tedy dlouhou životnost a jejich údržba není nijak složitá.

Celoskleněné dveře

Je nutné ovšem pamatovat na to, že skleněné dveře musí být zasazeny do speciální zárubně, nelze je zavěsit na klasické panty. Skleněné dveře také obvykle neizolují teplo a hluk, proto si dobře promyslete, kam je instalujete. Chod skleněných dveří je zato velmi tichý, snadno se otevírají a zavírají.

Ke skleněným dveřím si zpravidla můžete vybrat, jestli chcete zámek pokojový nebo dozický.

Celoskleněné dveře dvoukřídlé pískované, posuvné do stavebního pouzdra AKTIVE KOMFORT

Celoskleněné dveře dvoukřídlé pískované, posuvné do stavebního pouzdra AKTIVE KOMFORT

Různá zpracování skla

U skleněných dveří také bývá na výběr mnoho modelů zdobených pískováním či rýhováním. Metoda pískování, kdy je sklo vystaveno proudu jemného korundového písku hnaného stlačeným vzduchem, vytváří na dveřích matné plochy či ornamenty podle šablony. Dveře s pískovaným sklem myjte pouze čistou teplou vodou, nepoužívejte pěnivé detergenty.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře