Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Dveře, za kterými se neposlouchá? ECLISSE ACOUSTIC.

Dveře, za kterými se neposlouchá? ECLISSE ACOUSTIC.

Kategorie: Dveře a design bytu

Ne nadarmo se říká, že ticho léčí. Hluk, zejména ten výrazný a dlouhotrvající, vnímá organismus jako signál ohrožení a na jeho popud spouští mnoho poplašných reakcí, zahrnující například zvýšení krevního tlaku, zrychlení tepu nebo zvýšenou tvorbu adrenalinu. O tom, jaký vliv má hlučnost prostředí na kvalitu našeho spánku, asi také netřeba dlouho polemizovat.

Balzám jménem ticho

Ticho je naopak zdánlivá maličkost, která dokáže mnohé. Uvolní se tělo i mysl, člověk se stane vnímavější a tvořivější. Trávit nějaký čas v tichu mimo jiné zlepšuje schopnost empatie, k druhým i k sobě samému. Jak psal Shakespeare „V tichosti šťasten být.“

To se snadno řekne, pomyslíte si, ale ne každý má tu možnost odstěhovat se na samotu u lesa. Mnoho z nás žije ve městě, kde větší či menší míře nepříjemných zvuků těžko jen tak uniknout. A někdy vlastně může být venku relativně klid, přesto je domácnost plná zvuků. Myčka v kuchyni, pračka v koupelně, televize z vedlejšího pokoje, nebo ty nekonečné hodiny a minuty, kdy váš potomek trénuje na hudební nástroj. Je možné aspoň na chvíli „vypnout“ a zavřít se v tichu?

Systém ECLISSE ACOUSTIC

Pocit klidu a intimity kromě protihlukové stěny pomůžou vytvořit právě akustické dveře. ECLISSE přichází se systémem pro posuvné dveře ECLISSE ACOUSTIC, který je navržený speciálně pro snížení hluku mezi místnostmi. Každý prvek systému je navržen tak, aby zaručil zvukotěsnost dveří.

Jak to funguje?

Pokaždé, když dveře zavřete, aktivuje se speciální těsnění a výsuvné závěsy, které zaručí, že se po obvodu nenajde skulina, kudy by zvuk mohl uniknout. Tento systém doplňuje speciální materiál dveří a pouzdra, testovaný právě na hlukovou zátěž.

Pro které modely je systém určen?

pro modely ECLISSE Jednokřídlé s dokončenou tloušťkou stěny 125 a 150 mm,

modely ECLISSE Luce v provedení do zdiva i do SDK,

modely ECLISSE Ewoluto se šířkou od 600 do 1000 mm a výškou 2000 až 2400 mm.

Dostupné rozměry

  • Od šířky 600 mm do 1000 mm
  • Od výšky 2000 mm do 2400 mm
  • Tloušťka dveřního křídla: 40 mm
  • Tloušťka dokončené stěny: 120 – 150 mm

Příslušenství

Akustické dveře doplňujeme například tlumičem ECLISSE BIAS DS, který má oboustranný tichý doraz. Brzdí posuvné dveře při zavření i otevření a je zcela skryt v kolejnici.

Dalším typem může být ECLISSE BIAS. Jedná se o tichý vestavěný doraz dveřního dovírače, který zjemňuje dovření dveří a zpomaluje zavírání.

Kam dále?

Informace nejen o ECLISSE ACOUSTIC najdete na stránkách ECLISSE.

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře