DERBY: klika, či koule?

Kategorie: Dveře a design bytu

Některé věci umí překvapit, jiné spojit nespojitelné a jen výjimkám se daří přitom zachovat také plnou funkčnost. K takovým výjimkám patří i kliko-koule DERBY, která uchvátí pozornost a nenechá člověka lehce rozhodnout, co to vlastně je.

Kování DERBY zaujme na první pohled. Jeho kliku tvoří koule tak masivní, že upozaďuje ostatní prvky, a napoprvé si všimnete hlavně ji. Nicméně koule je skutečně jen klikou, která je usazena ve dveřním kování. To je patrné při pohledu zblízka, kdy je vidět nejen rameno kliky, ale také oválné rozety kliky a zámku.

Neobvyklý dojem nekončí pohledem. Stačí za kliku vzít. Vsadím se, že ji chytíte jako kouli. Ale to ničemu nevadí, koulo-klikou totiž otočíte stejně jako koulí – jen ve větším poloměru. A zase převáží příjemná nejednoznačnost, která vás nenechá rozhodnout, zda je to klika, nebo koule. Otáčení je přitom velmi příjemné, přesně vyvážené. A klika se navrací do původní polohy pomocí vratné pružiny.

Ač baculatý vzhled svádí ke kompozici spíše decentních a klasických střihů dveří, výběr povrchů umožňuje DERBY zasadit i do dveří moderně pojatých. Jedněm bude více slušet česaný bronz, těm druhým spíše leštěná mosaz. Bronz splyne s tmavšími dekory a jemně doplní dekory světlé. Lesk mosazi upoutá i na světlých dveřích a na těch tmavých si řekne o veškerou pozornost.

Ať už bronzově česaná či mosazně lesklá, kliko-koule DERBY vám bude věrně sloužit. Je totiž testována na dvě stě tisíc cyklů.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře